Zadzwoń do nas

DERMATOCHIRURGIA ↓

Usuwanie tłuszczaków

Tłuszczak to twór wywodzący się z elementów tkanki łącznej skóry właściwej. 
Jest wynikiem ogniskowych przerostów komórek tkanki tłuszczowej z wytworzeniem guzków a czasami guzów o dużej wielkości.
Tłuszczaki występują najczęściej jako miękkie, pojedyncze lub mnogie podskórne guzki pokryte prawidłową skórą, przesuwalne względem podłoża. 
Zmiany spotyka się głównie na tułowiu, karku, pośladkach, przedramionach i ramionach. Rzadko dają objawy jednak mogą się cechować bolesnością.

Wskazania

  • tłuszczaki pojedyncze
  • tłuszczaki mnogie

Przeciwwskazania

  • ciąża

Przebieg zabiegu

Tłuszczaki zwykle nie wymagają leczenia. Jeżeli wykwity są przyczyną dyskomfortu pacjenta, w większości przypadków można je usunąć za pomocą lipolizy iniekcyjnej ( preparat, który rozpuszcza komórki tłuszczowe). Zabieg polega na wstrzykiwaniu w tkankę tłuszczową substancji,  które powodują rozpad błon komórkowych komórek tłuszczowych. Uwolniony z komórek tłuszczowych tłuszcz jest następnie transportowany do wątroby, a następnie metabolizowany i wydalony z organizmu.

Efekt

Zabieg zwykle wymaga powtórzenia,najlepsze efekty widoczne są po 2-3 zabiegach wykonywanych w odstępie co 4-6 tygodni.

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.