Zadzwoń do nas

TOKSYNA BOTULINOWA ↓

Leczenie uśmiechu dziąsłowego

Uśmiech dziąsłowy - co to jest 

Uśmiech dziąsłowy to sytuacja, gdy pacjent odsłania podczas uśmiechu więcej niż 3 mm dziąsła. Uśmiech dziąsłowy wymaga leczenia ze względów estetycznych oraz ze względu na wskazania zdrowotne. Przerost dziąseł utrudnia zabiegi higienizacyjne a nadmierna ekspozycja tkanek przyzębia na środowisko zewnętrzne może powodować wysychanie błony śluzowej co może skutkować przyleganiem płytki bakteryjnej do powierzchni zębów i pojawieniu się stanu zapalnego dziąseł. Uśmiech dziąsłowy to defekt, z którym można uporać się przy pomocy toksyny botulinowej.


Uśmiech dziąsłowy - wskazania

  • odsłonięte dziąsła podczas uśmiechu powyżej 3 mm
  • wyszuszenie błony śluzowej dziąseł
  • nieestetyczny wygląd 

Uśmiech dziąsłowy - przebieg zabiegu

Zabieg leczenia uśmiechu dziąsłowego nie wymaga żadnego przygotowania. Iniekcje wykonywane są bardzo cienką igłą, w określonych przez lekarza specjalistę punktach. Igła nie zostawia śladów w miejscu wkłucia, a sam zabieg jest prawie bezbolesny. Toksyna botulinowa zaczyna działać już od momentu podania, a pełny efekt zabiegu widoczny jest po kilkunastu dniach.

Uśmiech dziąsłowy - efekt

Efekty leczenia uśmiechu dziąsłowego toksyną botulinową to obniżenie górnej wargi, przez co podczas uśmiechu dziąsła są niewidoczne. Mimika ust jest w pełni zachowana. Pełny efekt widoczny jest po kilkunastu dniach od zabiegu i utrzymuje się średnio 3-8 miesięcy. Długość utrzymania się efektu jest zależna od indywidualnych cech organizmu, stylu życia i poprzednio dokonanych zabiegów.

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.