Zadzwoń do nas

DERMATOLOGIA ↓

Leczenie trądziku

Trądzik jest jednym z najczęstszych schorzeń dermatologicznych. Nieleczony może mieć przewlekły przebieg i pozostawić trwałe ślady takie jak blizny, przebarwienia a nawet zaburzenia emocjonalne. Jego występowanie może mieć klika przyczyn (nadmiar produkcji łoju, nadmierne rogowacenie, namnażanie się bakterii). Leczenie trądziku jest możliwe. Istnieją pomocne zabiegi na trądzik i wskazane jest, aby jego leczenie rozpocząć jak najwcześniej, ponieważ w zaawansowanym stadium pozostawia trwałe ślady.

Wskazania

  • zaskórniki (zmiany niezapalne)
  • grudki
  • krostki
  • zmiany ropne

Przeciwwskazania

  • ciąża

Przebieg zabiegów leczenia trądziku 

Leczenie trądziku nie jest proste. W zwalczaniu tak złożonej choroby konieczne jest stosowanie różnych technik dlatego zaleca się leczenie pacjentów tzw. „systemem skojarzonym”. Polega on na połączeniu kuracji i zabiegów medycznych z kosmetycznym 
oczyszczaniem i odpowiednią pielęgnacją skóry. Metoda leczenia dobierana jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Celem takiej terapii jest unormowanie produkcji łoju ( ale nie odtłuszczenie skóry), zapobieganie reakcjom zapalnym i tworzeniu się ewentualnych blizn. Po zlikwidowaniu stanu zapalnego i udrożnieniu gruczołów, problemem mogą być blizny potrądzikowe, w których leczeniu  pomocne są zabiegi mikrodermabrazji oraz peelingi medyczne, które pomagają spłycić blizny i zlikwidować przebarwienia.

Efekt

Efektem przeprowadzonej kuracji jest wyciszenie zmian trądzikowych-krostek, grudek i wykwitów ropnych, następuje również zmniejszenie łojotoku skóry i wygładzenie ewentualnych blizny potrądzikowych.

Zapraszamy na sluteczną terapię leczenia trądziku do naszej kliniki - Katowice, ul. Zabrska 7/1.

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.