Zadzwoń do nas

DERMATOLOGIA ↓

Leczenie trądziku różowatego

Trądzik różowaty dotyka coraz większej iczby pacjentów.
Schorzenie to często mylone jest  z trądzikiem młodzieńczym jednak trądzik różowaty pojawia się wyłącznie u osób dorosłych i najczęściej ma inne podłoże, niż młodzieńczy. Jest przewlekłą, zapalną chorobą skóry twarzy. Obejmuje w pierwszym etapie środkową część twarzy, na której pojawiają się rumień i teleangiektazje (tzn. poszerzone naczynia krwionośne), a następnie grudki i krosty. U niektórych chorych może dojść do przerostu i zwłóknienia gruczołów łojowych, co niekiedy doprowadza do przerostu ograniczonego,który nawzywany jest rhinophyma.

 

Wskazania

  • zaskórniki (zmiany niezapalne)
  • grudki
  • krostki
  • zmiany ropne
  • rozszerzone naczynka krwionośne
  • rozległy rumień

 

Przeciwwskazania

  • ciąża

 

Przebieg zabiegu

Metoda leczenia dobierana jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Celem takiej terapii jest likwidacja nadmiernego rumienia, zapobieganie reakcjom zapalnym. Po zlikwidowaniu stanu zapalnego i wyciszeniu rumienia, zaleca się zastosowanie serii peelingów medycznych w celu pogrubienia ścian naczyń. Leczenie odbywa się "systemem skojarzonym",który polega na połączeniu kuracji leczniczej,zabiegów medycznych oraz odpowiedniej pielęgnacji.

 

Efekt

Efektem przeprowadzonej kuracji jest wyciszenie zmian zapalnych oraz zmniejszenie rumienia skóry.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.