Zadzwoń do nas

Medycyna estetyczna

LECZENIE RUMIENIA

Zabieg polega na naświetlaniu skóry twarzy niekoherentnym źródłem światła. Energia świetlna emitowana z urządzenia jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę, a krew „ścina się” i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Po pewnym czasie naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu.

Wskazania

  • usuwanie efektów fotostarzenia – poszerzonych naczyń krwionośnych, przebarwień, wiotkości skóry ( na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach)
  • profilaktyka w przypadku skóry płytko unaczynionej, wrażliwej i skłonnej do powstawania rumienia
  • profilaktyka trądziku różowatego

Przeciwwskazania

  • ciąża
  • padaczka
  • rozrusznik serca
  • karmienie piersią

Przebieg zabiegu

Na skórę nakłada się zimny żel. Za pomocą głowicy zaopatrzonej w filtr odcinający szkodliwe ultrakrótkie fale aplikuje się na skórę serię świetlnych strzałów. 
Światło IPL dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i zamieniane na energię cieplną. 
Promień gwałtownie podgrzewa wówczas krew w naczynku powodując jego obkurczenie i trwałe zamknięcie. Po pewnym czasie również ścianki naczynia zapadają się i są wchłaniane, przez co zanikają. 
Zabieg nie niesie ryzyka powikłań i infekcji.

Efekt

Poprawia się napięcie i koloryt skóry, następuje redukcja zmian naczyniowych oraz wyciszenie rumienia skóry .Efekty każdego zabiegu widoczne są stopniowo, czasem proces ich zanikania może wynosić nawet kilka tygodni. Aby pozbyć się rumienia zwykle potrzeba ok. 5 – 6-ciu zabiegów,zależne jest to od ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.