Zadzwoń do nas

Blog

Zabierz botoks na wakacje - naprawdę warto!
13.07.2022

Wymarzone wakacje tuż tuż? Zobacz bez czego nie możesz spędzić idealnego lata!


Zabierz botoks na wakacje – naprawdę warto!

 

Botoks jako wakacyjny must have?... Tak – to absolutnie zasadne! Toksynę botulinową można bowiem wykorzystywać przed wakacjami nie tylko do błyskawicznego wygładzania zmarszczek, ale też do leczenia nadpotliwości, migren czy bruksizmu. Można ją również komponować z mezoterapią, dzięki czemu skóra zyskuje dodatkowe korzyści.

 

Ponieważ korzystne efekty podania botoksu pojawiają się zaraz po zaaplikowaniu go w skórę, zabranie go ze sobą (dosłownie!) na urlop wymaga zaledwie jednorazowej wizyty w Lenartowicz Clinic; i to nawet tuż przed wyjazdem/wylotem.

 

Botoks na nadpotliwość

Pocenie się jest naturalną reakcją organizmu, dzięki której regulowana jest równowaga cieplna w tkankach i komórkach. Nadpotliwość jest już jednak zjawiskiem niepożądanym – szczególnie podczas wakacji. Przy pomocy toksyny botulinowej tę przykrą przypadłość można wyhamować – nawet na rok. Korzyść z poddania się zabiegowi przed urlopem pozostanie zatem z nami jako długoterminowa, praktyczna „pamiątka” po lecie; przed kolejnymi wakacjami można leczenie nadpotliwości botoksem powtórzyć. Zabieg trwa krótko. Może u niektórych osób powodować niewielki dyskomfort, ale dla pacjentów o wyjątkowej wrażliwości mamy rozwiązanie w postaci znieczulenia miejscowego w obszarze aplikowania toksyny botulinowej.

Botoks może być wykorzystany do likwidacji nadmiernej potliwości dłoni, stóp, pach. Podaje się go płytko śródskórnie i na określonej powierzchni. Zabieg działa wręcz fenomenalnie, ponieważ tam, gdzie dotychczas pot lał się strumieniami, skóra staje się sucha. Efekt ten jest wynikiem blokady aktywności nerwów pobudzających aktywność gruczołów wydzielania zewnętrznego.

Dzięki toksynie botulinowej odpada zatem konieczność stosowania specjalnych kosmetyków zapobiegających nadmiernemu poceniu się, a dotychczasowe skrępowanie pozostaje wspomnieniem, zostając zastąpione uczuciem komfortu.

 

Zapomnij o bruksizmie i innych przypadłościach

Wakacje mają być czasem relaksu – także dla osób z bruksizmem, zgrzytających zębami; i mieszkających z nimi współlokatorów, ponieważ zgrzytanie zębami najczęściej nasila się podczas snu. Warto więc zawczasu zadbać, aby nikomu podczas urlopu nie zakłócać wypoczynku, ale też i samemu – dosłownie – wyluzować. Temu służy zabieg z toksyną botulinową – botoks w leczeniu bruksizmu może być traktowany jako metoda wspomagająca terapię zasadniczą polegającą na stosowaniu szyny relaksacyjnej. Co istotne, podanie toksyny botulinowej nie tylko pozwoli zapomnieć o bruksizmie w wyniku długotrwale utrzymującego się mniejszego napięcia mięśni żwaczy oraz okolicy potylicy o karku, ale również – właśnie poprzez rozluźnienie wspomnianych mięśni – pomoże w likwidacji napięciowych bóli głowy i migren.

Toksynę botulinową można wykorzystać jeszcze przed kanikułą także do leczenia uśmiechu dziąsłowego. Wprawdzie śmiech to zdrowie, ale nadmierne odsłanianie dziąseł może być nieco kłopotliwe, głównie z uwagi na względy estetyczne, lecz także – zdrowotne. Przerost dziąseł może bowiem powodować trudności w dokładnym oczyszczaniu zębów z zanieczyszczeń, zaś nadmierne odsłanianie dziąseł podczas uśmiechu może skutkować wysychaniem błony śluzowej jamy, o co przecież w letnim upale nietrudno. Konsekwencją tego jest nie tylko dyskomfort, ale też i ryzyko rozwoju stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej. Nie warto psuć sobie przyjemności pobytu na urlopie taką dolegliwością.

 

Przedwakacyjne „prasowanie” zmarszczek

Toksyna botulinowa idealnie nadaje się do błyskawicznej redukcji zmarszczek, gdyż bezpośrednio po zaaplikowaniu doprowadza do rozluźnienia mięśni. To powoduje, że głębokie bruzdy ulegają wyraźnemu spłyceniu, natomiast zmarszczki niewielkie mogą nawet stać się niewidoczne. Dodatkowo botox zapobiega powstawaniu zmarszczek mimicznych w przyszłości.

Efektu estetycznego, jaki uzyskuje się bezpośrednio po zaaplikowaniu toksyny botulinowej, nie sposób przeoczyć – w lustrze odbija się bowiem twarz młodsza i o łagodniejszych rysach, nie tracąc jednocześnie swoich naturalnych cech i mimiki. Rezultat podania botoksu widać natychmiast po zabiegu, ale pełny efekt widoczny jest po kilku dniach. Dzieje się tak, gdyż zaaplikowany preparat w wyniku naturalnych procesów zachodzących w skórze ulega równomiernemu rozlokowaniu, a to sprzyja zachowaniu naturalnego wyglądu. Rezultatami można cieszyć się 3-8 miesięcy – długość tego okresu zależy od indywidualnych cech organizmu.

Jeden zabieg, a tyle korzyści – nie dziwi więc, że korekta zmarszczek toksyną botulinową jest w Lenartowicz Clinic bestsellerem.

Jeśli natomiast ktoś ma choćby tydzień do urlopu, warto pomyśleć o zabiegu Botoxlift, gdyż łączy on wszystkie zalety podania toksyny botulinowej i mezoterapii kwasem hialuronowym. Ta pierwsza zapewnia lifting i wygładzenie skóry, natomiast kwas hialuronowy znakomicie poprawia nawilżenie i odżywienie tej tkanki, a dodatkowo pobudza procesy służące jej rewitalizacji. Lifting botoksem przed wakacjami ma zatem duży sens.

 

Możliwości na zastosowanie toksyny botulinowej przed urlopem jest sporo. Najważniejsze, że pierwsze efekty widać bezpośrednio po jej zaaplikowaniu, a pełne ich spektrum rozwija się w ciągu zaledwie kilku dni. Już dziś zatem zadzwoń do Lenartowicz Clinic i umów się na zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej – żeby na urlopie zachwycać (i cieszyć się) gładką cerą i młodszym wyglądem, ale też nie martwić się nadmiernym poceniem i bólami głowy.

 


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.