Zadzwoń do nas

Blog

Wycieczka po dolinie łez
16.12.2020

4 zabiegi, które zapewnią Ci młode i atrakcyjne spojrzenie !


W medycynie estetycznej doliną łez nazywamy obszar, który zaczyna się tuż pod wewnętrznym kącikiem oka, obejmuje rejon oczodołu i zbiega – tak, jak płyną łzy – w kierunku policzka ku jego przyśrodkowej stronie. Głębokość i widoczność doliny łez zależą od wielu czynników; zawsze jednak urodzie służy, kiedy obszar ten ma wyrównaną powierzchnię i jest pięknie rozświetlony.

 Taki efekt uzyskuje się dzięki wypełnieniu doliny łez i zabiegom na okolice oczu. Dlaczego?

 Odpowiedź jest prosta – jeśli pogłębienie doliny łez jest związane z ubytkiem lub niewielką ilością tkanki tłuszczowej w okolicy oczodołu i przyśrodkowej części policzków, wypełnienie tego obszaru i rewitalizacja okolicy oka doprowadzą do tego, że tam, gdzie dotychczas istniały nieestetyczne, ciemne zagłębienia, pojawi się świetlista, pięknie wygładzona tkanka.

Jak powstaje dolina łez?

Dolina łez pokryta jest bardzo delikatną skórą, mającą zaledwie 0,5 mm grubości, pod którą znajduje się dość cienka warstwa podskórnej tkanki tłuszczowej. Również warstwa mięśniowa w tej okolicy jest nadzwyczaj delikatna. Upływ czasu, stres, przemęczenie, zbyt mała ilość snu a także przebarwienia posłoneczne powodują, że obszar pod oczami widoczny bywa jako ciemny, zapadnięty rejon twarzy. Na powstawanie doliny łez bardzo duży wpływ ma tryb życia – im więc lepiej o siebie dbamy, im mniejsze mamy wahania masy ciała, tym mniejsze jest ryzyko, że pojawiają się nieestetyczne, sinawe podkowy i worki pod oczami.

Z wiekiem mięśnie wiotczeją, a wskutek słabszej aktywności fibroblastów skóra pokrywająca dolinę łez zaczyna tracić jędrność, elastyczność i nawilżenie. U niektórych osób duża widoczność tego zagłębienia może być spowodowana przez opadniętą powiekę dolną lub głęboko osadzone oczy. Na dobrą widoczność doliny łez pracuje się też, niestety, paleniem papierosów – więc choćby tylko z tego powodu, aby nie mieć sinych zagłębień pod oczami, warto rzucić palenie.

Jakikolwiek nie byłby powód powstania bądź pogłębienia worków pod oczami, twarz zaczyna przebierać smutny, zniechęcony, zmęczony wygląd. Wrażenie to wzmacnia cienkość skóry pokrywającej okolice oczu i dolinę łez – prześwitują przez nią naczynia krwionośne i w rezultacie pod oczami powstają charakterystyczne ciemne podkówki.

Zwracamy uwagę, że dolina łez może pojawić się w każdym wieku. Kiedy powstaje u osób młodych, prawdopodobnie przyczyną mogą być predyspozycje genetyczne a nawet choroby metaboliczne.

Wypełnianie doliny łez – zabieg przywracający wypoczęty wygląd

W Lenartowicz Clinic wypełnianie doliny łez wykonujemy kwasem hialuronowym, który podawany jest w miejsca zagłębień pod oczami.

Zabieg polega na podskórnym podaniu preparatu za pomocą cienkiej igły. Następnie w miejscu zabiegu przeprowadzamy delikatny masaż – dzięki temu preparat, którego zadaniem jest wypełnienie, rewitalizacja i likwidacja zmarszczek w obszarze woków pod oczami, jest odpowiednio i równomiernie rozkładany pod skórą. Efekty widać natychmiast – wystarczy spojrzeć w lustro, aby zobaczyć odmłodzony i wypoczęty wygląd.

Ponieważ kwas hialuronowy to mistrz w wyłapywaniu i wiązaniu cząsteczek wody, dolina łez staje się dobrze nawilżona, a worki pod oczami ulegają spłyceniu i rozjaśnieniu. Na dalsze efekty przyjdzie wprawdzie poczekać kilka tygodni, ale warto – bo tkanki w dolinie łez ulegają rewitalizacji i regeneracji. Dzieje się tak, gdyż wstrzyknięty kwas hialuronowy pobudza aktywność fibroblastów w skórze, a efektem tego jest produkcja nowych zasobów kolagenu i elastyny. Pod skórą pokrywającą dolinę łez powstaje więc nowe, sprężyste i elastyczne rusztowanie, dzięki któremu wygładzają się zmarszczki.

Pozytywne efekty wypełniania doliny łez kwasem hialuronowym utrzymują się przeciętnie przez 18 miesięcy. Po tym czasie preparat, który został wstrzyknięty, ulega naturalnemu wchłonięciu bez pozostawiania jakichkolwiek śladów. Aby utrwalić efekt zachęcamy zawsze do powtórzenia zabiegu po 6-20 miesiącach.

 Inne zabiegi na okolicę doliny łez

Do likwidacji nieestetycznych zasinień i worków w obszarze, gdzie czasem płyną łzy, zastosowanie znajdują też koktajle regeneracyjne podawane w trakcie zabiegu mezoterapii igłowej.

Efekty widoczne natychmiast i po kilku tygodniach od zabiegu przynoszą także zabiegi laserowe (np. zabieg HIFU) czy bezinwazyjny lifting. Przykładem tego drugiego jest Thermolifting twarzy w okolicy oczu, w którym spłycenie i rozjaśnienie doliny łez uzyskuje się dzięki niepolarnym głowicom RF i falom radiowym o precyzyjnie dobranej długości i mocy przenikania przez tkanki.

Efekt ? Zagłębienia, zasinienia i przebarwienia zanikają, twarz młodnieje a Ty wyglądasz jak po długim urlopie !

Potrzebujesz porady ?  Chcesz umówić wizytę ? 


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.