Zadzwoń do nas

Blog

Toksyna botulinowa – rozprawiamy się z mitami!
21.08.2023

Dowiedz się jakie są najczęściej powtarzane mity o botoksie!


Toksyna botulinowa, nazywana również jadem kiełbasianym, to neurotoksyna naturalnego pochodzenia. Neurotoksyna typu A stosowana jest w medycynie estetycznej od lat, lecz na jej temat wciąż krąży wiele mitów. Dziś rozprawimy się z nimi raz na zawsze…

 

Mit nr 1: botoks = efekt maski

Myśląc o botoksie, wiele osób wyobraża sobie przerysowaną twarz niemal całkowicie pozbawioną mimiki. Wykonanie zabiegu nie wiąże się jednak wcale z karykaturalnym efektem maski – o ile został on wykonany w sposób prawidłowy. Jeżeli toksyna zostanie wstrzyknięta w nieodpowiedniej ilości lub w złym miejscu, mimika twarzy może ulec zablokowaniu. Jeśli jednak zabieg wykonuje doświadczony specjalista, wykorzystując prawidłową technikę, efekt zawsze jest w pełni naturalny, a sama procedura – całkowicie bezpieczna.

 

Mit nr 2: zabiegi toksyną botulinową są bolesne

Kolejnym często powielanym mitem na temat toksyny botulinowej jest bolesność wykonywanych przy jej użyciu zabiegów. W rzeczywistości lifting twarzy czy zabieg mający na celu redukcję zmarszczek jest praktycznie bezbolesny – pacjent może odczuwać jedynie minimalny dyskomfort związany z wykonaniem kilku drobnych ukłuć igłą. Jeśli jednak dla kogoś jest on zbyt duży, można bez przeszkód skorzystać ze znieczulenia, np. w postaci kremu znieczulającego.

 

Mit nr 3: na efekty zabiegów trzeba długo czekać

Pierwsze efekty zabiegu przy użyciu toksyny botulinowej widoczne są już po około 3-5 dniach od jej wstrzyknięcia. Ostateczne rezultaty widać z kolei po upływie 10-14 dni. Opinia mówiąca o wielu tygodniach oczekiwania na efekty zdecydowanie nie ma odzwierciedlenia
w rzeczywistości.

 

Mit nr 4: efekty botoksu utrzymują się dożywotnio

Mylnie mówi się również o tym, że efekty zabiegów toksyną botulinową utrzymują się do końca życia. Są one widoczne przez około kilka miesięcy, a po tym czasie należy powtórzyć zabieg, jeżeli zależy nam na dłuższym efekcie. Jeśli natomiast chcemy, aby nasza twarz wyglądała tak, jak przed zabiegiem, nie ma żadnego obowiązku powtórnego wykonywania iniekcji.

 

Mit nr 5: zabieg toksyną botulinową wykonuje kosmetyczka

Warto pamiętać, że zabiegi polegające na iniekcji toksyny botulinowej powinien wykonywać wyłącznie doświadczony lekarz specjalista. Kosmetyczka nie posiada uprawnień ani do jego wykonywania, ani do samego nabycia jadu kiełbasianego. Nieprawidłowe wykonanie zabiegu może prowadzić nawet do paraliżu mięśni – nie może więc wykonywać go nikt poza lekarzem.

 

Mit nr 6: toksyna botulinowa służy wyłącznie do poprawy wyglądu

Toksyna botulinowa to skuteczny sposób na  poprawę wyglądu twarzy, zmniejszenie zmarszczek czy uniesienie kącików ust. Nie jest to jednak jej jedyne zastosowanie. Okazuje się ona pomocna także w przypadku nadmiernej potliwości, bruksizmu, a nawet… nawracających migren!

 

 

W Lenartowicz Clinic wykonujemy kilka zabiegów przy użyciu toksyny botulinowej. Jeśli od dawna chcesz poprawić wygląd swojej skóry czy zapanować nad silnymi bólami głowy, iniekcja tej substancji może się okazać bardzo dobrą decyzją!


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.