Zadzwoń do nas

Blog

Szyja jest twoim kompleksem? Już nie na długo!
07.09.2021

Dowiedz się jakie zabiegi rekomendujemy na tę właśnie okolicę! 


Szyja bez kompleksów na urlopie

 

Zmarszczki, zwiotczenia czy brak jędrności szyi potrafią wpędzić w kompleksy – szczególnie podczas urlopu. Macie trochę czasu? Mamy w ofercie zabiegi, dzięki którym uda się odzyskać powabny wygląd szyi jeszcze przed urlopem. Na poprawę wyglądu szyi wystarczy jeden dzień, jeszcze lepsze efekty uzyskuje się, mając do dyspozycji przed urlopem minimum tydzień.

 

Na początek przypomnienie: najlepiej dbać o piękny wygląd szyi nie tylko przed urlopem. Zawsze przecież lepiej zapobiegać niż leczyć. Na szczęście są zabiegi, dzięki którym można jednocześnie zadziałać profilaktycznie i w krótkim czasie poprawić wygląd szyi.

 

Urlop za mniej niż tydzień – szybkie zabiegi na szyję

Rozwiązanie „na już” nazywa się toksyna botulinowa. Można ją zastosować do korekty zmarszczek lub liftingu. Zastosowanie botoksu do poprawy wyglądu szyi przyniesie rezultat bezpośrednio po zabiegu, ale z praktyki wiemy, że to dopiero początek pozytywnych zmian, a w ciągu kolejnych kilku dni uzyska się pełny efekt zabiegu.

Do szybkiej poprawy wyglądu z gwarancją coraz lepszego rezultatu, a dodatkowo w ramach profilaktyki polecamy też mezoterapię igłową. Dzięki podskórnemu podaniu substancji o działaniu nawilżającym, odżywczym, rewitalizującym, skóra na szyi zyska odpowiednią gęstość, nastąpi wzrost jej elastyczności i jędrności.

 

2 tygodnie do urlopu – rewitalizujące zabiegi na szyję

Jeśli do urlopu zostało około 2 tygodni, wystarczy czasu na zainicjowanie głębokiej odnowy i biorekonstrukcji skóry. Służy temu mezoterapia preparatem Nucleofill – to biostymulator o trójkierunkowym mechanizmie działania. Pobudza on fibroblasty w skórze – dzięki temu zwiększa się wytwarzanie kolagenu typu I i elastyny, co ostatecznie doprowadzi do zagęszczenia i uniesienia tkanki. W rezultacie skóra na szyi przestanie opadać. Nucleofill znakomicie radzi sobie również z wolnymi rodnikami, ponieważ działa silne antyoksydacyjnie. Z kolei zawarte w preparacie polinukleotydy – dzięki ich znakomitym właściwościom wiążącym wodę – zapewniają długotrwałe nawodnienie macierzy pozakomórkowej. Pierwsze efekty widać zaraz po zabiegu, natomiast pełny rezultat pojawi się po około 14 dniach, czyli dokładnie z początkiem urlopu.

Znakomite nawilżenie, a do tego ujędrnienie skóry szyi i zmniejszenie nieestetycznych obręczy uzyska się po zabiegu Neauvia Explosion – to dedykowana specjalnie delikatnej skórze szyi procedura, której długotrwałe i estetyczne rezultaty osiąga się dzięki połączeniu potencjału wypełniacza, bioaktywności aminokwasów i samej techniki mezoterapii.

Preparaty marki Neauvia pomogą również uzyskać natychmiastowe odmłodzenie i rozświetlenie skóry. Służy temu zabieg N-lift, które stosuje się w dwuzabiegowej procedurze. W czasie pierwszej sesji skóra zostanie dogłębnie nawilżona, poprawi się jej witalność i przywrócona zostanie promienność. Do pełnego efektu potrzebna jest jeszcze druga sesja, w czasie której stosuje się wypełniacze Neauvia oraz zabieg termoliftingu połączony z peelingiem.

Do ujędrniania szyi można wykorzystać także Profhilo – ten działający jak miliony sprężynek preparat dodatkowo stymuluje wytwarzanie kilku typów kolagenu i elastyny, dlatego pomoże szyi do czasu urlopu uzyskać atrakcyjny wygląd. Zawiera kwas hialuronowy o stężeniu aż 64 mg w jednej dawce i o nowej generacji sieciowania. Kwas ten, po dostarczeniu do skóry podczas zabiegu mezoterapii, natychmiast nadaje tkance sprężystość, wygładza zmarszczki oraz liftinguje.

 

Późny urlop za kilka tygodni – zabiegi regenerujące na szyję

Jeśli urlop ma się rozpocząć za kilka tygodni, warto pokusić się o poddanie zabiegowi Regeneris. Wykorzystuje się tutaj osocze bogatopłytkowe, które pobudza procesy rewitalizacyjne i regeneracyjne. Kiedy natomiast skórze szyi brakuje pełności, a zmarszczki sąsiadują ze zwiotczeniami, strzałem w dziesiątkę będzie zastosowanie Radiesse – wypełniacza, który nada tkance odpowiednią objętość i zredukuje oznaki starzenia się. Tak spektakularny efekt – bezpośrednio po podaniu w skórę – zapewniają zawarte w preparacie mikrocząsteczki wapnia oraz specjalna matryca żelowa.

 

Wyrównanie kolorytu – zabiegi na szyję (nie tylko) przed urlopem

Pozostaje jeszcze zadbać, aby ze skóry usunąć niedoskonałości (przebarwienia, zmiany wywołane fotostarzeniem, melasmy), a szyja na wakacjach nie będzie powodem kompleksów. Do usuwania różnego rodzaju przebarwień służą zabiegi Dermamelan lub Cosmelan – oba można stosować w każdym wieku i o każdej porze roku. Ten pierwszy służy głównie do usuwania przebarwień i odmładzania skóry. Działa antyoksydacyjnie, a także efektywnie zwalcza wolne rodniki. Z kolei Cosmelan uznawany jest za najskuteczniejszą kurację wybielającą ze wszystkich terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku w Polsce. Grzech nie skorzystać, jeśli wystarczy zaledwie tydzień, aby uzyskać widoczną poprawę stanu skóry i jej rozjaśnienie. Z defektami pigmentacyjnymi na skórze szyi poradzą sobie też fale emitowane przez urządzenie IPL wykorzystywane w zabiegu fotoodmładzania. Poprawi się po nim również napięcie i koloryt skóry.

Wyraźnie gładką, bardziej napiętą skórę szyi, w dodatku bez przebarwień spowodowanych różnymi przyczynami, uzyska się też po zabiegu Radiofrekwencja Pelleve – można tę procedurę wykonać o każdej porze roku.

 


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.