Zadzwoń do nas

Blog

sprawdzone Zabiegi dla cery naczyniowej.
30.10.2019

Jakie zabiegi wybrać, żeby pozbyć się rumienia i popękanych naczynek ?


Cera naczyniowa z towarzyszącym jej rumieniem jest bardzo częstym problemem pacjentów zgłaszających się do dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej . To problem, który dotyczy coraz większej ilości Pacjentów skarżących się na prześwitujące przez skórę " pajączki "  lub  " czerwone niteczki " .
 
Problem może pojawić się u osób z każdym rodzajem cery, jednak najbardziej narażone są osoby posiadające cerę wrażliwą ,cienką ,o jasnym fototypie. Moim zdaniem w leczeniu tego typu cery najlepiej sprawdzi się jednoczesne zastosowanie kilku metod . 
Dzięki terapii IPL pozbędziesz się rumienia , a popękane naczynka znikną po potraktowaniu ich laserem , pomocne będą również peelingi medyczne dzięki którym uszczelnią się naczynia krwionośne oraz  poprawi się ogólny stan Twojej cery . 
 
Laserowe zamykanie naczyń
 
Zabieg ten wskazany jest gdy na skórze widoczne są utrwalone i wyraźnie rozszerzone naczynka krwionośne czyli teleangiektazje potocznie nazywane " pajączkami " .
 
Przyczynami tego problemu może być ekspozycja na słońce ,solarium , sauna, niekorzystne warunki atmosferyczne takie jak wiatr , mróz czy duże różnice temperatur ale mogą być też spowodowane zaburzeniami gospodarki hormonalnej , układu krążenia lub nadciśnieniem tętniczym .
 
Pod wpływem tych bodźców naczynka rozszerzają się i zwiększają swoją przepuszczalność , co sprawia , że ich ścianki stają się kruche i zaczynają pękać . Początkowo zmiany mogą utrzymywać się przez kilka minut , jednak z czasem mogą przekształcić się w stały rumień  .
 
Ilość zabiegów jest kwestią indywidualną u każdego Pacjenta i zależna jest od głębokości lokalizacji naczynka oraz jego średnicy .Drobne naczynka zwykle usuwane są podczas jednej wizyty natomiast przy bardziej rozległych zmianach może być wymagane kilkukrotne powtórzenie zabiegu . Metoda jest całkowicie bezinwazyjna .
 
Leczenie rumienia przy pomocy IPL
 
Laserowe zamykanie naczynek IPL to metoda wykorzystująca pulsujące światło . Jest uznawana za najbezpieczniejszą metodą usuwania rumienia .
 
Zabieg polega na aplikacji na skórę przy pomocy głowicy serii świetlnych strzałów .  Światło IPL dociera w głąb naczyń , gdzie jest absorbowane przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i zamieniane na energię cieplną . 
Promień gwałtownie podgrzewa wówczas krew w naczynku powodując jego obkurczenie i trwałe zamknięcie . Po pewnym czasie również ścianki naczynia zapadają się i są wchłaniane, przez co zanikają .
 
Zabieg IPL poprawia napięcie i koloryt skóry , następuje redukcja zmian naczyniowych oraz wyciszenie rumienia skóry .
Efekty każdego zabiegu IPL widoczne są stopniowo , czasem proces ich zanikania może wynosić nawet kilka tygodni . Aby pozbyć się rumienia zwykle potrzeba około 5 – 6-ciu zabiegów co 3-4 tygodnie , zależne jest to od ilości , średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia . Już seria kilku zabiegów daje spektakularne rezultaty ,a ich efekty utrzymują się bardzo długo .
 
Peelingi medyczne 
 
Peelingi medyczne  to skuteczna metoda wzmocnienia naczyń krwionośnych twarzy. Składniki w nich zawarte uszczelniają naczynka zapobiegając ich pękaniu i w konsekwencji zapobiegając powstawaniu  nieestetycznego zaczerwienienia .
 
W efekcie stosowania peelingów medycznych skóra staje się widocznie wygładzona i wzmocniona, znikają charakterystyczne dla zaczerwienionej skóry naczynka i rumień. Dodatkowe wykazują działanie wzmacniające , które zapobiega dalszemu powstawaniu mikropęknięć przyczyniających się do powstawania rumienia .
Najczęściej używane są do tego peelingi medyczne : azelainowy, laktabionowy, fitowy czy migdałowy .
 
Zadowalające efekty , możliwe są do uzyskania, dzięki właściwie dobranym zabiegom !

Właśnie dlatego podczas profesjonalnej konsultacji w Lenartowicz Clinic przeanalizujemy Twoje problemy, precyzyjnie określimy typ Twojej skóry  i zaproponujemy odpowiednie zabiegi .

Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.