Zadzwoń do nas

Blog

Profil jak modelowany!
11.05.2022

Idealny profil twarzy? To możliwe!


Bywa, że z przyjemnością patrzymy na siebie w lustrze, ale własny profil poddajemy już krytycznej ocenie. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje rozwiązania, dzięki którym można poprawić wygląd profilowy nosa, linii podbródka, policzków lub prawie wszystkiego naraz. Przedstawiamy zabiegi o sprawdzonej skuteczności w modelowaniu profilu dostępne w Lenartowicz Clinic.

 

Niezadowolenie z wyglądu profilu może wynikać z dwóch powodów: ponieważ nie podoba nam się jego naturalny zarys lub też martwi utrata smukłości linii – szczególnie w okolicy żuchwy i podbródka – do której dochodzi wskutek starzenia się tkanek. Aby poprawić kontur profilu, nie trzeba poddawać się operacjom plastycznym. Wystarczy wykorzystać potencjał zabiegów, w których zastosowanie znajdują: kwas hialuronowy nici liftingujące i fale radiowe.

Zacznijmy od poprawy kształtu nosa, ponieważ to właśnie nos jest elementem profilu, który rzuca się w oczy jako pierwszy.

 

Korekta nosa kwasem hialuronowym

W metodzie tej modeluje się kształt nosa, wykorzystując preparaty w typie wypełniaczy oparte o ustabilizowany kwas hialuronowy. Można w ten sposób poprawić kształt czubka nosa, przywrócić symetrię nosowi, zlikwidować garbek bądź nierówności grzbietu nosa. Można również pozbyć się krzywizny i ubytków w kształcie nosa, co docenią szczególnie osoby, których narząd powonienia doświadczył traumatycznych zdarzeń, takich jak na przykład złamanie bądź zabieg chirurgiczny. Korektę kształtu nosa można wykonać również na życzenie, bo przecież to posiadacz nosa powinien być zadowolony z jego kształtu; nawet, jeśli inni uważają, że jego forma nie wymaga udoskonalenia.

 

Wolumetria – na pełniejszy profil

Ponieważ z wiekiem dochodzi do spadku masy ciała i stopniowej utraty tkanki tłuszczowej, dlatego też twarz traci dotychczasową pełność konturu, a podbródek – jędrność. Przywróceniu pełności widocznej również z profilu, w takich obszarach, jak policzki, podbródek, obszar kości policzkowych służy zabieg Voluma. Wykorzystuje się w nim preparat wolumetryczny oparty na kwasie hialuronowym. Podaje się go w potrzebujące wypełnienia obszary skóry, po zastosowaniu uprzednio znieczulenia miejscowego. Po zaledwie 30-minutowym zabiegu efekty widać natychmiast – w postaci wymodelowania okolic kości policzkowych, poprawionego owalu twarzy, wypełnionych: kącików ust, „doliny łez” i bruzd nosowo-wargowych. Rezultaty widoczne en face przekładają się również na pięknie wymodelowany profil, z ładnie zarysowaną linią żuchwy, podbródka i rejonu przejścia w obszar szyi.

 

Potencjał liftingu

Do wymodelowania profilu poprzez uzyskanie efektu liftingującego twarzy można wykorzystać kwas hialuronowy, rozpuszczające się nici i fale radiowe. Kwas hialuronowy stosujemy w zabiegu Soft Lifting. Tak zwany miękki lifting jest obecnie najnowocześniejszą metodą na bardzo precyzyjne wymodelowanie owalu twarzy – a przez to uzyskanie odpowiedniej linii profilu bez konieczności wykorzystywania skalpela. Kwas hialuronowy służy jako preparat wypełniający. Wystarczy podać go przy pomocy tępo zakończonej miękkiej igły, tak zwanej kaniuli, w obszar wymagający wypełnienia, aby tkanki natychmiast uniosły się, czego rezultatem jest poprawa owalu twarzy i odzyskanie przez podbródek smukłości. Kwas hialuronowy aplikowany jest wzdłuż linii brody, żuchwy i policzków tuż przy granicy z uchem. Są to obszary, których uformowanie ma istotny wpływ na wygląd profilu.

Do uniesienia tkanek i uformowania konturu twarzy można wykorzystać również nici liftingujące PDO bądź nici Barb 4D. Ich obecność w tkance pobudza fibroblasty do wytwarzania kolagenu i elastyny – białek budujących rusztowanie skóry. Im jest ich więcej, tym tkanka lepiej opiera się działaniu siły grawitacji, co automatycznie przekłada się na bardziej atrakcyjną linię twarzy widzianej z profilu. Nici PDO można wykorzystać do poprawy rysunku profilu poprzez lifting nosa, czoła, linii podbródka i szyi, a także do podniesienia brwi. Nici Barb 4D wyposażone są haczyki jednokierunkowo zbieżne, dzięki którym uzyskuje się efekt natychmiastowego ukształtowania linii podbródka, żuchwy, a także uniesienie deformujących profil „chomików” czy opadającej powieki górne.

Fale radiowe wykorzystywane są z kolei w zabiegu Thermo-lifting twarzy. Można dzięki temu zlikwidować obwisły podbródek, wiszące, zapadnięte policzki, a także wiotkość szyi. Fale radiowe powodują kontrolowane i bezpieczne podgrzanie tkanek o 5–7 stopni, co stymuluje regenerację i zagęszczenie włókien kolagenowych. Z tego powodu po termoliftingu twarzy uzyskuje się efekty natychmiastowe, które wynikają z termoskurczu istniejących w skórze włókien kolagenowych, ale też w ciągu 1–6 miesięcy od zabiegu powstają nowe włókna kolagenu, co zapewnia długotrwały, liczony w latach, rezultat wymodelowania profilu.

 

Przed nami perspektywa coraz cieplejszej wiosny. Ściągamy więc kaptury i odsłaniamy nie tylko twarz, ale również i profil. Dzięki zabiegom oferowanym w Lenartowicz Clinic można na różne sposoby sprawiać, aby linia profilu była atrakcyjna. Zapraszamy! Już dziś zadzwoń i umów się na zabieg.


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.