Zadzwoń do nas

Blog

Powabne ciało na wiosnę !
21.04.2021

8 sprawdzonych sposobów na pozbycie się cellulitu i wymodelowanie sylwetki !


Czy pamiętamy o tym, że młodość ma się wypisaną nie tylko na twarzy, ale także na całym ciele ? Jest to pytanie ważne, bo im cieplejsze stają się dni, w tym więcej ciała odsłaniamy. Prawdziwe upały nadejdą dopiero za kilka tygodni, ale początek wiosny to idealny czas na to, aby ciało uczynić powabnym, a skórę – gładką jak jedwab.

Zatem zaczynamy !

Konsultacja i peeling na dobry początek

Konsultacja w gabinecie medycyny estetycznej to strzał w dziesiątkę. Bo często pacjenci wiedzą, czego chcą, ale nie wiedzą, jak najlepiej osiągnąć wymarzony wygląd. Konsultacja jest niezbędna, ponieważ każdy pacjent subiektywnie ocenia swój wygląd. Z kolei specjalista medycyny estetycznej przyjrzy się problemom fachowym i obiektywnym okiem, a także oceni stan skóry i ciała z każdej strony (dosłownie!) oraz doradzi, od czego zacząć i jak kontynuować, aby w krótkim czasie osiągnąć efekt, dzięki któremu z przyjemnością będzie się odsłaniać ciało, kiedy nadejdą ciepłe dni. Część zabiegową dobrze rozpocząć od peelingu. Uwolni on skórę od martwych, zrogowaciałych komórek i natychmiast odsłoni młodszą, gładszą warstwę, która łatwo wchłonie składniki biokoktajli aplikowanych podczas leczenia cellulitu czy modelowania sylwetki

Leczymy cellulit

Cellulit jest informacją, że tkance łącznej pojawiły się zmiany zwyrodnieniowe. Przyczyną tego stanu jest nadmierne gromadzenie się w tkankach wody, toksyn bądź grudek tłuszczowych. Po zimie o to nietrudno. Najlepszym sprzymierzeńcem w walce z cellulitem jest mezoterapia – igłowa bądź bezigłowa. W obu typach mezoterapii do ciała dostarczane są składniki, dzięki którym pobudza się krążenie, poprawia odżywienie i nawilżenie tkanek, a także aktywuje rozleniwione zimą fibroblasty do regeneracji tkanki łącznej i tworzenia nowych włókien kolagenowych.

Mezoterapia bezigłowa to zabieg bezinwazyjny, w czasie którego na skórę aplikuje się odpowiedni koktajl witaminowy. Zawarte w nim bioskładniki mają za zadanie przeniknąć w głąb tkanki i dotrzeć bezpośrednio do wnętrza komórek, aby tam usprawnić metabolizm, a także stymulować tworzenie i przepływ limfy. Wszystko to doprowadzi do pobudzenia naturalnych procesów odnowy biologicznej komórek. Wygładzą się również rozstępy, blizny, a ciało stopniowo stanie się bardziej jędrne i elastyczne – dzięki stopniowo zwiększającym się nowym zasobom kolagenu i elastyny. Zabieg także tonizuje mięśnie.

Podobne efekty uzyskuje się dzięki zastosowaniu mezoterapii igłowej. Zastrzyki, które aplikowane są w tkankę, zawierają kofeinę. Po iniekcji następuje silne pobudzenie mikrokrążenia i uwalnianie tłuszczu z komórek. Likwidację cellulitu wspomagają również inne składniki biokoktajlu, takie jak wyciągi z karczocha, nostrzyka żółtego i rutyny.

Specjalistycznym zabiegiem mezoterapii igłowej przeznaczonym do leczenia, ale i – uwaga! – także profilaktyki cellulitu jest ALIDYA. Podczas zabiegu do tkanki podskórnej podawany jest preparat, który działa wielokierunkowo: unieczynnia toksyny, odkwasza, silnie wiąże atomy żelaza, które dostały do tkanki łącznej skutek niewydolnego mikrokrążenia. Usuwa również nadmiar wody z macierzy międzykomórkowej i pobudza drenaż osmotyczny. W rezultacie zmniejsza się obrzęk tkanek – widać to wyraźnie po redukcji obwodu partii ciała poddanej zabiegowi (w udach można zmniejszyć obwód nawet o kilka centymetrów!).

Dzięki mezoterapii uzyskuje się dwa bardzo korzystne dla wyglądu ciała efekty: zmniejsza się widoczność pomarańczowej skórki, a sylwetka staje się ładnie wymodelowana.

 Wysmuklamy ciało i modelujemy sylwetkę

Również dwa ważne dla urody ciała efekty (w postaci redukcji cellulitu i wysmuklenia sylwetki) uzyskuje się dzięki karboksyterapii. Podczas zabiegu w skórę wprowadzany jest dwutlenek węgla, który działa destrukcyjnie na komórki tłuszczowe i uszkadza struktury odpowiedzialne za powstawanie pomarańczowej skórki. Uwolniony tłuszcz, przekształcony w triglicerydy, transportowany jest do wątroby, a tam ulega metabolizowaniu.

W nieoperacyjny sposób można także wymodelować sylwetkę dzięki lipolizie. Podczas zabiegu do tkanki tłuszczowej podaje się substancje, które doprowadzają do rozpadu błon komórkowych adipocytów i uwolnienia z nich tłuszczu. Jest on następnie transportowany do wątroby, gdzie ulega przekształceniom i wydaleniu z organizmu. Substancją aktywną, dzięki której w zabiegach lipolizy można uzyskać wymarzone kształty, jest fosfatydylocholina z ziaren soi. To właśnie dzięki jej aktywności można zlikwidować tłuszcz z wewnętrznej strony ud, okolic bioder, brzucha, pach, kolan, pleców, a także z rejonów intymnych ciała – spod pośladków czy wzgórka łonowego.

Zdecydowanej poprawie wyglądu ciała na wiosnę służy również thermolifting. W trakcie zabiegu ciało poddawane są działaniu fal radiowych, które na poziomie tkanki podskórnej zamieniają się w ciepło. Tkanka ta ulega kontrolowanemu podgrzaniu. W naczyniach szybciej krąży krew, a włókna kolagenowe ulegają termoskurczowi, co pobudza fibroblasty. Dzięki temu natychmiast po zabiegu poprawia się spoistość tkanek, natomiast w ciągu kolejnych miesięcy skóra staje się gęstsza, jędrniejsza i młodsza. To efekt neokolagenogenezy, czyli powstawania nowych włókien kolagenu. Jeśli nie zapomnijmy o zabiegach przypominających, wykonywanych co 3–6 miesięcy, dzięki thermoliftingowi można nawet uzyskać... niemożliwe – czyli cofnięcie procesu starzenia się skóry.

Chcesz się dowiedzieć się więcej ?  Chcesz umówić wizytę ? 

 

Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.