Zadzwoń do nas

Blog

Pielęgnacja pozabiegowa - czy wiesz, dlaczego jest taka ważna?
10.11.2021

Dowiedz się jak zagwarantować sobie idealny efekt zabiegów, dzięki dopasowanej pielęgnacji domowej! 


Pielęgnacja pozabiegowa -- czy wiesz, dlaczego jest taka ważna?

 

Poddanie się zabiegom medycyny estetycznej bądź nowoczesnej kosmetologii przywraca lub podtrzymuje piękno i dobrą kondycję skóry. Jednak to pielęgnacja pozabiegowa jest przysłowiową kropką nad „i”, dzięki której rozmaite procedury upiększające przynoszą pożądane efekty. Dotyczy to zarówno działań, którym poddaje się skórę bezpośrednio po zabiegu jeszcze w gabinecie, jak i pielęgnacji pozabiegowej w domu.

 

Dzieje się tak, gdyż celem pielęgnacji pozabiegowej jest właściwe zaopiekowanie się skórą, która bezpośrednio po procedurach medycyny estetycznej bądź kosmetologicznych może czasem być podrażniona, tkliwa i podatna na działanie czynników środowiskowych. To z kolei pomaga uzyskać wymarzony efekt końcowy.

 

Personalizacja – klucz do skutecznej pielęgnacji pozabiegowej

Na początek ważna uwaga: każda pielęgnacja pozabiegowa dobierana jest indywidualnie i to, co zalecone zostało najlepszej przyjaciółce, niekoniecznie musi być słuszne dla Ciebie – nawet, jeśli obie poddałyście się temu samemu zabiegowi, u tego samego lekarza i z wykorzystaniem tych samych preparatów. Bywa i tak, że zalecenia pozabiegowe mogą zmieniać się dla konkretnej osoby w odniesieniu do procedury, która już kiedyś była u niej wykonana. Nie może być inaczej – zabiegi dobierane są przecież indywidualnie, w oparciu o dwa nadzwyczaj istotne elementy, czyli aktualny wywiad z pacjentem i bieżące potrzeby skóry. Personalizacja pielęgnacji pozabiegowej oznacza też, że inne zalecenia otrzymają pacjenci, u których wykonano procedury inwazyjne, a odmiennie – osoby, które poddały się zabiegom nieinwazyjnym.

Zalecenia pozabiegowe mogą być więc różne, ale do złotego kanonu należą: unikanie kontaktu ze słońcem (czasem przez kilka tygodni), ochrona skóry bezpośrednio po zabiegu przed działaniem czynników środowiskowych i stosowanie zaleconych preparatów łagodzących czy przyspieszających gojenie.

 

Zalecenia po mezoterapii igłowej i zabiegu Dermapen

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem małoinwazyjnym, który polega na podaniu niewielkich ilości substancji leczniczych punktowo metodą iniekcji w wybrany obszar ciała bądź twarzy. Ponieważ wstrzyknięcia wiążą się z minimalnym naruszeniem ciągłości skóry, w warunkach domowych pielęgnacja pozabiegowa w pierwszych dniach polega na zachowaniu szczególnej czystości skóry i ochronie obszaru poddanego zabiegowi przed wpływem czynników środowiskowych. Ponadto zalecone mogą zostać po zabiegu i do pielęgnacji domowej różnorodne preparaty o działaniu łagodzącym, nawilżającym, chroniącym przed stanami zapalnymi czy pogłębiające efekt rozjaśnienia lub odmłodzenia skóry – w zależności od zastosowania określonego preparatu do iniekcji, celu, w jakim zabieg mezoterapii został wykonany, oraz obszaru, jaki objął. Przykładem bardzo rozbudowanej oferty profesjonalnych produktów do pielęgnacji pozabiegowej po mezoterapii igłowej są kosmetyki Neauvia – do systemu Neauvia Advanced czy systemu Neauvia 3D HA.

Podobnej troski i pielęgnacji pozabiegowej wymaga skóra, która poddana została procedurze mikronakłuwania Dermapen. Wprawdzie bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności, ale trzeba systematycznie nakładać na skórę zalecone w naszym gabinecie kosmetyki profesjonalne. Mają one na celu złagodzić dyskomfort, jaki może być odczuwany szczególnie w ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu oraz zmniejszyć obrzęk, który może pojawić się jako naturalny efekt mikronakłuwania skóry. Co ważne – przez kilka tygodni po zabiegu Dermapen należy zrezygnować z opalania się, także w solarium.

 

Peelingi medyczne – pielęgnacja pozabiegowa to priorytet

Peelingi medyczne – w zależności od zastosowanego środka złuszczającego – mogą obejmować nawet głębsze warstwy skóry. Z tego powodu osoby, które poddały się tym procedurom, muszą (!) pamiętać o prawidłowej pielęgnacji pozabiegowej. Po peelingach medycznych skóra jest bowiem podrażniona, zaczerwieniona, napięta, a z czasem obserwuje się jej łuszczenie. Do łagodzenia odczuwanego przez kilka dni po zabiegu dyskomfortu, a także do usprawnienia regeneracji skóry wykorzystywać należy tylko i wyłącznie zalecone w naszym gabinecie preparaty. W żadnym wypadku nie wolno na własną rękę po peelingu medycznym stosować jakichkolwiek innych środków, ponieważ może skończyć się to podrażnieniem skóry bądź nawet rozwojem stanu zapalnego. Po peelingu medycznym należy oczyszczać skórę jedynie łagodnymi preparatami myjącymi, intensywnie ją nawilżać (tyle razy w ciągu dnia, ile zaleci specjalista), a także stosować łagodne środki pielęgnujące. Należy również bezwzględnie chronić skórę przed działaniem środowiska zewnętrznego (zimno, upał, zanieczyszczenia), a także zrezygnować na kilka dni z intensywnego wysiłku fizycznego, natomiast przez kilka tygodni – z opalania się (dotyczy to również solarium). I w żadnym wypadku nie wolno przyspieszać procesu łuszczenia się! To bardzo ważne, aby efektem peelingu medycznego była cera piękna, odmłodzona i o jednolitym kolorycie.

 

Plasma IQ – pielęgnacja pozabiegowa nie tylko okolicy oczu

Plasma IQ to urządzenie do bezinwazyjnego liftingu powiek i twarzy, a także do likwidowania zmarszczek palacza, wiotkości skóry na brzuchu po ciąży, usuwania blizn, rozstępów i leczenia trądziku. Zabieg polega na kontrolowanej sublimacji naskórka mikrowiązką plazmy, co powoduje obkurczenie skóry. W rezultacie uzyskuje się zamierzony efekt kosmetyczny – pod warunkiem przestrzegania zaleceń pozabiegowych. Nie są one skomplikowane: przez minimum 48 godzin po zabiegu nie należy nakładać makijażu, codziennie za to należy aplikować zalecaną liczbę razy specjalny krem gojący, przemywać obszar poddany zabiegowi płynem antyseptycznym, a także unikać ekspozycji na słońce. Kiedy natomiast pojawiają się strupki, w żadnym wypadku nie wolno ich zdrapywać! Mają odpaść same.

 

Pamiętajmy: pielęgnacja pozabiegowa wykonywana w domu jest tak samo ważna, jak profesjonalny zabieg w gabinecie medycyny estetycznej.

 

Zapraszamy do kontaktu z nami – umów się na wizytę w Lenartowicz Clinic i skorzystaj z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej oraz porad odnośnie profesjonalnej pielęgnacji po zabiegu. 
 


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.