Zadzwoń do nas

Blog

Ożywcza moc tlenu!
23.11.2022

Poznaj niepodważalne zalety zabiegów dotleniających Twoją skóre!


Ożywcza moc tlenu -- najskuteczniejsze zabiegi dotleniające

Tlen to pierwiastek życia – dlatego jest niezbędny każdej komórce ciała. W sposób szczególny potrzebny jest skórze, ponieważ to tkanka narażona na bezpośredni kontakt z czynnikami środowiskowymi, a do skutecznego radzenia sobie z ich wpływem tlen jest niezbędny. Zatem wszystkie zabiegi dotleniające skórę służą także jej urodzie i zdrowiu. Przedstawiamy najskuteczniejsze z nich.

Na początek trochę informacji o tym, dlaczego tlen jest potrzebny każdej komórce skóry i ciała.

Otóż jest to pierwiastek niezbędny do wytworzenia związków magazynujących energię, która zużywana jest następnie przez te komórki w toczących się w nich procesach metabolicznych i stanowi siłę napędową regeneracji tkanek. W ten właśnie sposób tlen zapewnia komórkom i tkankom możliwość wykorzystywania potencjału niesionych przez osocze krwi składników odżywczych, budulcowych i regulatorowych do zapewniania ciału zdrowia, a skórze – dodatkowo promiennego piękna.

 

Dotlenienie skóry możliwe od wewnątrz i z zewnątrz

Dotlenienie skóry od zewnątrz poprzez zabiegi z zastosowaniem tlenu to oczywistość. Ale skóra to tkanka wyjątkowa i można ją skutecznie dotlenić poprzez zabiegi również od środka – co przynosi spektakularne efekty. Rezultaty widoczne są niezależnie od wieku, choć praktyka pokazuje, że zabiegi dotleniające docenia szczególnie skóra dojrzała, u osób palących lub będących biernymi palaczami oraz narażona na niekorzystne wpływy smogu czy stresu, które potrafią stłumić jej blask i wigor.

Skórę od wewnątrz dotleniamy poprzez pobudzenie krążenia i mikrokrążenia – krwi i limfy. Krwi – ponieważ znajdujące się w niej czerwone krwinki, czyli erytrocyty, transportują tlen z płuc aż do najdalszych zakamarków ciała i pomagają osoczu odbierać z komórek dwutlenek węgla oraz nieść go w kierunku płuc w celu usunięcia z organizmu. Natomiast dobry przepływ limfy oznacza skuteczny odbiór szkodliwych metabolitów powstających w komórkach, dzięki czemu nie zakłócają one aktywności tlenu i składników odżywczych.

 

Najskuteczniejsze zabiegi na dotlenienie skóry

Pobudzić krążenie i mikrokrążenie można już na etapie oczyszczania skóry – wykorzystując peeling kawitacyjnygdyż zabiegowi towarzyszy mikromasaż stanowiący uzupełnienie do oczyszczającego działania wibracji ultradźwiękowej. Znakomicie nadają się też do pobudzenia krążenia w skórze zabiegi mezoterapii bezigłowej oraz mezoterapii igłowej, w czasie których do warstwy dermalnej aplikowane są biokoktajle, w tym stymulatory tkankowe. Wywołane lepszym krążeniem dotlenienie skóry sprzyja wykorzystaniu w procesach bioodnowy i regeneracji zaaplikowanych do tkanki składników aktywnych. Wyjątkowym zabiegiem dotleniającym, bazującym na mezoterapii igłowej, jest N-Lift. To jeden z bestsellerów w Lenartowicz Clinic, gdyż tlen, skutecznie dostarczony do skóry w wyniku pobudzenia krążenia, uruchamia w tej tkance naturalne procesy przywracające jej witalność i blask.

Na znakomite dotlenienie skóry można liczyć również podczas leczenia cellulitu. Zwracamy tu uwagę na bazujący na mezoterapii igłowej zabieg ALIDYA, w którym pobudzenie krążenia dodatkowo przynosi również dobry efekt przeciwobrzękowy, co ostatecznie pozwala uzyskać jędrną i gładką skórę w obszarze leczonym tą metodą.

W dotlenianiu skóry od zewnątrz znakomicie sprawdza się infuzja tlenowa, w czasie której wraz z tlenem aż do głębokich warstw skóry wtłoczone mogą być składniki bioaktywne, dobrane specjalnie pod potrzeby konkretnego pacjenta. Taki sposób dotleniania, a jednocześnie wzbogacania skóry w potrzebne jej substancje, wykorzystujemy podczas zabiegu Exclusive Hydrorenew. Ponieważ w ramach tej wieloetapowej procedury wykorzystuje się również cząsteczki aktywnego wodoru, ultradźwięki, fale radiowe, antyoksydanty i peeling chemiczny, pacjent może liczyć na spektakularne efekty – wynikające ze skojarzonego działania ożywczej siły tlenu oraz potencjału bioskładników i zabiegów składających się na tę unikatową procedurę.

Pora teraz na ciekawostkę: jednym z najskuteczniejszych zabiegów dotleniających jest karboksyterapia, czyli procedura, podczas której do skóry wprowadza się... dwutlenek węgla. Działanie to – paradoksalnie – bardzo dobrze dotlenia obszar zabiegowy, gdyż rezultatem zastosowania CO2 jest wyraźne zwiększenie przepływu krwi. Korzyść z karboksyterapii służąca dotlenieniu skóry jest jeszcze jedna. Otóż w obszarze poddanym działaniu dwutlenku węgla gromadzą się naturalne czynniki wzrostu, w tym – śródbłonka naczyniowego, co poprawia mikroukrwienie i w następstwie służy lepszemu dostarczaniu ożywczego tlenu do skóry. Naszych pacjentów bardzo cieszy fakt, że karboksyterapia może być stosowana na całym ciele – począwszy od skóry głowy, poprzez twarz, podbródek, szyję, dekolt, aż po brzuch, pośladki, uda, kolana, łydki, dłonie.

I jeszcze informacja ważna dla osób z trądzikiem – opracowaliśmy w naszej Klinice autorską terapię Acne Control, której jednym z ważniejszych celów jest skuteczne dotlenienie skóry. Wynika to z faktu, że zmiany trądzikowe spowodowane są działaniem bakterii beztlenowych, a te w obecności tlenu giną.

 

Tlen to pierwiastek życia – należy więc dbać, aby w skórze go nie brakowało. Już dziś skontaktuj się z Lenartowicz Clinic i umów się na wizytę – dobierzemy najskuteczniejsze dla Ciebie zabiegi dotleniające.

Tagi: zabiegi dotleniające, dotlenienie skóry, zabiegi na dotlenienie


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.