Zadzwoń do nas

Blog

Melasma – czy wiesz, czym jest?
21.09.2023

Zyskaj z Nami przewagę nad głębokimi przebarwieniami!


Melasma to rodzaj przebarwień pojawiających się na twarzy w wyniku nadmiernej pracy melanocytów. Stanowi ona jeden z najczęstszych problemów natury kosmetycznej, dotykających kobiety po 30. roku życia. Gdzie w przebiegu melasmy pojawiają się przebarwienia, jak je rozpoznać i w jaki sposób skutecznie się ich pozbyć?

 

Melasma – co to takiego?

Melasma, nazywana także ostudą bądź chloasmą, to dermatoza skóry występująca głównie
u kobiet po 30. roku życia. Wiąże się ona z powstawaniem nieregularnych przebarwień przybierających kolor od jasnobrązowego do ciemnobrązowego, dość mocno odgraniczonych od zdrowej skóry. Zazwyczaj pojawiają się one na tych partiach ciała, które są najbardziej eksponowane na promieniowanie UV – na policzkach, czole, szyi czy nosie, a nawet na górnej wardze.

 

Przyczyny melasmy

Melasma spowodowana jest przede wszystkim nadmierną pracą komórek naskórka odpowiedzialnych na produkowanie melaniny (barwnika skóry), czyli tzw. melanocytów. Oprócz nadmiernej ekspozycji na słońce przebarwienia mogą pojawiać się również w wyniku przyjmowania niektórych leków. Niekiedy ostuda pojawia się także w okresie ciąży.

 

Terapia melasmy

Chcąc skutecznie pozbyć się niechcianych przebarwień z twarzy, warto podejść do leczenia
w sposób holistyczny – domowe sposoby często okazują się niewystarczające. W Lenartowicz Clinic wykonujemy kilka zabiegów mających na celu usunięcie przebarwień – Dermamalen, Cosmelan oraz ZO 3 – Step Peel.

 

Dermamalen

Pierwszy z zabiegów to terapia umożliwiająca pozbycie się przebarwień i odmłodzenie skóry. Nie uwrażliwia ona skóry na światło i nie powoduje złuszczania naskórka, dzięki czemu może być przeprowadzana bez względu na porę roku. Skóra staje się za to zdrowa, pełna blasku
i wyraźnie odmłodzona – to zasługa zawartych w preparacie witamin C i E oraz retinolu. Ostateczny przebieg zabiegu dostosowywany jest do osobistych potrzeb każdego z pacjentów. Dermamalen zawiera przeciwutleniacze i dwutlenek tytanu, które zabezpieczają skórę przed działaniem wolnych rodników.

 

Cosmelan

Drugi z wykonywanych u nas zabiegów – Cosmelan – to z kolei terapia wybielająca
o niezwykle wysokiej skuteczności. To w pełni bezpieczna kuracja, która może być przeprowadzona niezależnie od fototypu skóry czy pory roku – podobnie jak Dermamalen. Czynniki rozjaśniające działają niemal od razu po kuracji, skutecznie redukując przebarwienia spowodowane melasmą – również ciężarnych – a także te powstałe w wyniku stosowania preparatów hormonalnych. Redukowanie przebarwień za pomocą terapii Dermamalen lub Cosmelan przebiega kilkuetapowo. Pierwszy etap – w gabinecie – polega na nałożeniu maski, którą po kilku godzinach pacjent zmywa sam w warunkach domowych. Następnie niezbędne jest kontynuowanie kuracji przy użyciu specjalnego kremu przez ok. trzy miesiące. Dzięki temu możliwe jest zachowanie i pogłębienie efektów wykonanego zabiegu. Widoczne rozjaśnienie melasmowych przebarwień zauważalne jest już po ok. 7 dniach od nałożenia maski.

 

ZO 3 – Step Peel

W walce z ostudą pomocny okazuje się również zabieg ZO 3 – Step Peel, czyli wielofunkcyjny peeling gwarantujący regenerację naskórka i stymulację skóry właściwej. Kuracja wspiera funkcje barierowe skóry, wpływa na jej zdolność do odnowy i wspiera procesy naprawy DNA. Step Peel działa również przeciwzapalnie i skutecznie usuwa przebarwienia – również te posłoneczne. To zasługa specjalnej mieszanki eksfoliantów i czynników o szerokim spektrum działania.


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.