Zadzwoń do nas

Blog

Jesienią na oko, potrzebna rewitalizacja !
03.11.2020

Wiesz, że jesień ma swoje dobre strony ? To doskonała pora na zadbanie o skórę w okolicy oczu !


Tak, rewitalizacja okolicy oka w okresie jesieni jest bardzo dobrym pomysłem. Bo jesień to taki czas, w którym spod znikającej opalenizny bardzo szybko wyglądają niedoskonałości cery – także te, które dotyczą powiek i okolicy oka. W okresie, kiedy natura mieni się kolorami, w Lenartowicz Clinic polecamy rewitalizujące zabiegi na okolice oczu, gdyż sprzyjają im i aura za oknem, i... kalendarz.

Aura, ponieważ nie ma upałów ani mrozów, które na cienką i delikatną skórę wokół oczu wywierają duży wpływ. Kalendarz – bo od jesieni do obfitującej w świąteczne wydarzenia końcówki roku jest jeszcze na tyle daleko, że zdąży się przeprowadzić zabiegi na oko w serii i uzyskać tym sposobem lepsze i bardziej trwałe efekty. Dzięki temu, już za kilkanaście tygodni uda się dopełnić świąteczną atmosferę odmłodzonym i odświeżonym spojrzeniem. Promienne spojrzenie to jeden z najważniejszych elementów pięknego wyglądu. Więc choćby tylko z tego powodu o rewitalizację okolicy oczu trzeba dbać.

Na czym właściwie polega rewitalizacja okolicy oka ?

Rewitalizacja to dosłownie przywrócenie żywotności. Okolicy oka rewitalizacja bardzo się przydaje, ponieważ skóra tego obszaru – zarówno pod oczami, jak i na powiekach – jest cienka i nie ma pod nią zbyt wiele podskórnej tkanki tłuszczowej. Cała okolica oka jest więc bardzo delikatna i jako pierwsza na twarzy zaczyna reagować na upływ czasu czy nieodpowiednią pielęgnację zmarszczkami, zwiotczeniami lub pogłębianiem się doliny łez.

Rewitalizacja okolicy oka obejmuje rozmaite działania. Mogą one służyć lepszemu ukrwieniu, a przez to odżywieniu i dotlenieniu tego obszaru. Mogą to być też zabiegi, dzięki którym bezpośrednio do skóry w rejonie oka dostarcza się substancje odżywcze; lub mogą to być zabiegi, które – poza wygładzeniem zmarszczek – pobudzają fibroblasty do wytwarzania nowych zasobów białek skórnych – kolagenu i elastyny – a także kwasu hialuronowego.

Co ważne, pierwsze efekty rewitalizacji okolicy oczu widać zaraz po zabiegu – w postaci wypoczętego, promiennego spojrzenia. Na tym jednak nie koniec korzyści, gdyż z każdym dniem okolica oczu – pobudzona przez składniki koktajli – wytwarza więcej kolagenu i elastyny. A wskutek tego wgląda młodziej.

Rewitalizujące zabiegi na oczy w Lenartowicz Clinic

Do przywracania pełni życia i urody w okolicy oczu znakomicie nadaje się mezoterapia igłowa, ponieważ wykorzystuje się w niej odżywcze i ożywcze koktajle, które aplikowane są precyzyjnie w obszar wymagający rewitalizacji.

Ponieważ problemy estetyczne okolicy oka mogą wynikać z różnych przyczyn, toteż w Lenartowicz Clinic mamy do dyspozycji kilka koktajli do mezoterapii. Koktajle te działają, ponieważ dzięki zawartym w nim wyciągom ziołowym, peptydom biomimetycznym, polisacharydom oraz witaminom znacząco poprawiają się ukrwienie okolicy oka oraz przepływ limfy, przyspieszają procesy metaboliczne i aktywowana jest produkcja kolagenu i elastyny. Dzięki temu zmarszczki na powiekach i w kącikach oczu ulegają wygładzeniu, a cienka skóra staje się po kilku tygodniach jędrniejsza, bardziej elastyczna i lepiej nawilżona.

  • Eye Bag Solution – ten koktajl wykorzystujemy do likwidacji tzw. worków pod oczami, obrzęków i opuchlizny całej okolicy oczu. Mezoterapia Eye Bag Solution zapobiega też odkładaniu się tkanki tłuszczowej i przyspiesza rozpad nagromadzonych w okolicy oka zapasów tłuszczu w postaci wałeczków.
  • Dark Circle Solution – koktajl przeznaczony jest do likwidacji cieni i zasinień pod oczami.
  • Light Eyes Ultra – to wielozadaniowa mieszanka wykorzystana do usuwania zarówno cieni, jak i worków pod oczami.

Poza mezoterapią do rewitalizacji okolicy oka wykorzystujemy też zabieg wypełnienia doliny łez. Polega on na podaniu do zagłębień kwasu hialuronowego, który dzięki swojej unikalnej właściwości wiązania bardzo dużej ilości wody pomaga wygładzać skórę i likwidować zmarszczki w okolicy oczu i na powiekach, a do tego – sprzyja regeneracji tkanki. Efekt liftingu, a także nawilżenia i regeneracji w okolicy oczu, uzyska się też dzięki zabiegowi Plasma IQ – tu za wygładzenie skóry i pobudzenie procesów odnowy odpowiedzialna jest wiązka plazmy.

Na koniec jeszcze istotna uwaga: zabiegów na okolice oczu nigdy nie dobieramy w Lenartowicz Clinic „na oko”, a tylko w oparciu o rzetelny wywiad połączony z dokładnymi oględzinami obszaru , który ma być poddany rewitalizacji. Tylko w ten sposób można określić przyczynę problemów, z którymi zgłasza się pacjent, oraz ocenić rzeczywiste potrzeby tkanek okolicy oka. I precyzyjnie dobrać zabieg lub zabiegi, mając na uwadze cel, jaki ma być osiągnięty – czyli rewitalizację okolicy oczu . Nie dla każdego jest to oczywiste – zdarzają się bowiem pacjenci, którzy np. chcąc zlikwidować cienie pod oczami, usilnie domagają się wypełnienia doliny łez , podczas gdy bardziej wskazane jest wykonanie wspomnianej wyżej mezoterapii  Dark Circle Solution .

Potrzebujesz porady ?  Chcesz umówić wizytę ?


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.