Zadzwoń do nas

Blog

Jakich zabiegów unikać latem ?
19.08.2019

Lato tuż tuż ! Czy wiesz czego się wystrzegać  ?


Tyle słońca w całym mieście... a Ty nagle przypominasz sobie, że czas skorzystać z jakiś zabiegów estetycznych . Czy wszystkie będą możliwe do wykonania w ten piękny letni czas  ?

Muszę Cię zmartwić : z niemożliwych zabiegów estetycznych trzeba będzie zrezygnować . 

Dlaczego ?

Wystawianie podrażnionej niektórymi zabiegami skóry na działanie promieni słonecznych może nieść za sobą szereg negatywnych konsekwencji , takich jak poparzenie skóry czy powstawanie trudnych do usunięcia przebarwień . Dowiedz się jakich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej należy unikać latem  .

Zabiegi złuszczające , mikrodermabrazja , peelingi medyczne

Zabiegi złuszczające , takie jak mikrodermabrazja czy peelingi medyczne , to metody zabiegowe cieszące się dużą popularnością wśród Pacjentów . Ich głównym zadaniem jest złuszczanie martwych , zrogowaciałych warstw naskórka .

Po takich zabiegach naskórek jest zaczerwieniony , podrażniony i wymaga czasu , by się zregenerować oraz zagoić . Dlatego po mikrodermabrazji i niektórych peelingach medycznych należy unikać słońca przynajmniej przez 4 tygodnie po ich przeprowadzeniu .

Niezastosowanie się do tego zakazu i wystawienie na słońce podrażnionej zabiegiem skóry mogłoby spowodować jej poparzenie . Trzeba również pamiętać , by po zabiegach złuszczających stosować kremy z wysokim filtrem UV .

Ponadto latem należy unikać peelingów chemicznych z użyciem kwasu glikolowego , pirogronowego czy retinolu . Po takim zabiegu ekspozycja skóry na słońce może prowadzić do powstawania przebarwień pozapalanych , które są trudne do wyeliminowania . Dlatego najlepszym czasem na przeprowadzanie peelingów z wykorzystaniem powyższych kwasów jest okres zimy i jesieni .

Należy podkreślić , że nie ze wszystkich rodzajów peelingów medycznych trzeba rezygnować latem . Istnieje cała gama delikatnych i łagodnych peelingów , które nie działają fotouczulająco i ich stosowanie jest całkowicie bezpieczne , nawet w okresie silnego nasłonecznienia .

Należą do nich peelingi z wykorzystaniem kwasu mlekowego , migdałowego czy ferulowego .

Zabiegi laserowe

Światło lasera w medycynie estetycznej ma szerokie zastosowanie . Laser wykorzystuje się do redukcji zmarszczek , popękanych naczynek, usuwania zbędnego owłosienia czy leczenia przebarwień lub trądziku różowatego .

Światło lasera wychwytuje hemoglobinę w przypadku naczynek , a melaninę w przypadku przebarwień , dlatego decydując się na zabieg laserowy , należy unikać słońca przez około 4 tygodnie zarówno przed , jak i po jego przeprowadzeniu . W przeciwnym wypadku możemy narazić się na powstanie trudnych do usunięcia i rozległych przebarwień na skórze .

Ponadto , jeśli chodzi o depilację laserową , zabieg ten przynosi najlepsze efekty przy ciemnych włosach i jasnej karnacji . Zdecydowanie się na ten zabieg , mając opaloną skórę , mogłoby nie przynieść oczekiwanych rezultatów .

Krioterapia – leczenie za pomocą ciekłego azotu

Krioterapia to zabieg polegający na zamrożeniu suchym lodem wierzchniej warstwy skóry . Metoda ta pomaga pozbyć się brodawek , zmian trądzikowych czy szpecących blizn . Po krioterapii skóra jest silnie zaczerwieniona i podrażniona , dlatego kontakt ze słońcem , które mogłoby te objawy nasilić , jest bezwzględnie zabroniony .

Skóra powyżej wymienionych zabiegach staje się delikatna i wrażliwa . Wystawienie jej na działanie promieni słonecznych mogłoby dodatkowo ją podrażnić , spowodować zaczerwienienie , pieczenie czy swędzenie . Dlatego , dla własnego bezpieczeństwa , ale i komfortu, lepiej w okresie letnim zrezygnować z powyższych zabiegów i odłożyć ich wykonanie na czas jesienno – zimowym .

Silne nasłonecznienie , wysokie temperatury nie sprzyjają niektórym zabiegom upiększającym . Jeśli nie wiesz , czy wybrany przez Ciebie zabieg można wykonywać latem, czy lepiej poczekać do jesieni , chętnie pomożemy Ci stworzyć odpowiedni plan zabiegów . Nasi specjaliści wspólnie z Tobą stworzą odpowiedni  " plan zabiegów " .


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.