Zadzwoń do nas

Blog

Gruboskórny mężczyzna – ile w tym prawdy?
28.12.2021

Czy mężczyźni mają inną skórę? Jaki wpływ mają androgeny? Czy różnic jest więcej niż nam się wydaje? 

Poznaj odpowiedzi na te, jak i wiele innych pytań!


Gruboskórny mężczyzna – ile w tym prawdy?

                       

Jeśli spojrzeć na skórę mężczyzny przez pryzmat jej budowy, to – faktycznie – panów w porównaniu do kobiet można nazwać gruboskórnymi. U mężczyzn grubsze są i naskórek (o ok. 25%), i skóra właściwa; nawet tkanki podskórnej jest u panów więcej.

 

Androgeny – i wróg, i przyjaciel męskiej skóry

Co ciekawe, mężczyźni nie zawsze wychodzą źle na swojej – anatomicznie pojętej – gruboskórności. Przykładem jest większa odporność męskiej skóry na działanie niekorzystnych warunków środowiskowych, warunkowana większą grubością skóry i jej dość solidnym, naturalnym natłuszczeniem. Za odkładanie się większej liczby warstw naskórka na powierzchni skóry u mężczyzn odpowiedzialne są androgeny należące do męskich hormonów płciowych. One też powodują, że w męskiej skórze bardzo aktywnie pracują gruczoły łojowe. Jest jednak ciemna strona wydzielania sporej ilości sebum: skóra ma wtedy tendencje do powstawania wyprysków. Z tego powodu trądzik i mężczyzna to często spotykany duet.

 

Męska skóra – mniej wrażliwa ale z głębszymi zmarszczkami

Wrażliwość męskiej skóry na ból jest wyraźnie mniejsza niż u kobiet. Nie jest to bynajmniej oznaka emocjonalnej gruboskórności, ale konsekwencja mniejszej liczby zakończeń włókien nerwowych, które odbierają bodźce czuciowe. Ponadto panowie nie podlegają cyklicznym, comiesięcznym wahaniom poziomu hormonów (i nastrojów), jak ma to miejsce w przypadku kobiet. To również ma znaczenie.

Kolejna dobra wiadomość to ta, że męska skóra dość długo zachowuje młodość, ale kiedy kolagenu zacznie ubywać, dzieje się to w sposób skokowy. To znów związane jest z androgenami, ponieważ odpowiadają one za zapewnienie odpowiedniej struktury włókien kolagenowych. Zaobserwowano, że skokowy ubytek kolagenu w skórze panów następuje mniej więcej co 10 lat.

Dłuższa młodość męskiej skóry to również zasługa specyficznego ułożenia włókien białkowych w tej tkance, co gwarantuje jej dobrą spoistość struktury. Ponadto sporo jest w męskiej skórze włókien sprężystych – dzięki temu pozostaje ona dość długo odporna na wpływ grawitacji, zauważalny tym bardziej, im więcej lat ma mężczyzna.

 

Zabiegi dla mężczyzn – na twarz, na ciało, na skórę...

Z trądzikiem, bliznami po nim, poszerzonymi porami i innymi niedoskonałościami na męskiej skórze można poradzić sobie, wykorzystując peelingi. Może to być peeling kawitacyjny, podczas którego wibracje ultradźwiękowe w połączeniu z mikromasażem przywracają skórze świeżość i gładkość, a do tego zwężają pory i regulują produkcję sebum. Mogą to być też peelingi medyczne, w tym specjalnie dedykowany męskiej skórze V-Carbon. Ten trzyetapowy zabieg ma działanie oczyszczające, normalizujące wydzielanie sebum, antyoksydacyjne i antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Dzięki połączonej aktywności węgla oczyszczonego, kwasów organicznych, czarnego imbiru, lukrecji, heksapeptydów oraz maski z kwasem hialuronowym, biologiczna męska „gruboskórność” zyskuje subtelną miękkość, świeżość i unormowanie pracy gruczołów łojowych.

 

Pojawieniu się zmarszczek mężczyzna może zapobiegać, a te zmarszczki, które już powstały, może skutecznie redukować. Sposobów na to w naszej klinice mamy naprawdę wiele. Niezawodnie sprawdzają się tutaj mezoterapia igłowa i mezoterapia mikroigłowa (Dermapen), podczas których do skóry podawane są koktajle składników dobieranych pod kątem potrzeb konkretnego mężczyzny bądź konkretnego obszaru skóry. Jeśli zastanawiacie, się, Szanowni Panowie, czy wykonywane podczas tych zabiegów delikatne nakłuwanie skóry boli, od razu odpowiadamy, że skoro kobiety masowo i chętnie korzystają z mezoterapii, a ich skóra cechuje się przecież zdecydowanie większą wrażliwością na działanie bodźców mogących powodować odczucie bolesności od skóry męskiej. To znaczy, że naprawdę nie trzeba się niczego bać :-)!

Jeśli męska skóra będzie potrzebowała nawilżenia, w koktajlach podawanych podczas mezoterapii na pewno nie zabraknie kwasu hialuronowego, który znakomicie zatrzymuje wilgoć w skórze. Kwas hialuronowy może również być wykorzystany jako wypełniacz – w tych obszarach, gdzie tkanka wymaga uniesienia, a rysy twarzy – wymodelowania.

Skoro jesteśmy już przy temacie modelowania, to zwracamy uwagę panów na możliwość przeprowadzenia w naszej klinice lipolizy podwójngo podbródka. To zabieg, dzięki któremu mężczyzna zlikwiduje z okolicy podbródka nagromadzoną tam w nadmiarze tkankę tłuszczową, a poprzez to – odzyska prawdziwie męski profil i owal twarzy. Wyrazistość rysów pomoże również odzyskać na męskiej twarzy zabieg z wykorzystaniem botoksu. Toksyna botulinowa zastosowana u mężczyzn potrafi zdziałać nieomal cuda – może zredukować nawet głębokie zmarszczki, w tym nadającą srogi wygląd „lwią zmarszczkę”, może wygładzić „zmarszczki palacza”, które odbierają piękno rysunkowi męskich ust, zmniejszyć „zmarszczki królicze”, które tworzą się czasem przy nosie, czy wygładzić „kamienną brodę”.

Znakomicie na męską skórę (i profilaktycznie na powstawanie zmarszczek) zadziała zabieg fotoodmładzania wykonany przy pomocy głowicy IPL. Urządzenie to emituje światło, które nie jest światłem laserowym, ale działa na skórę na podobnej zasadzie. Zabieg ten dedykujemy szczególnie tym mężczyznom, których skóra wymaga regeneracji i odmłodzenia, bądź jest naznaczona bliznami potrądzikowymi. Wiemy, że fotoodmładzanie podoba się wszystkim panom – zabieg jest bardzo przyjemny, gdyż polega na naświetlaniu całej twarzy, a trwa zaledwie 20 – 30 minut i można potem wrócić bezpośrednio do normalnej aktywności.
 

Przed nami czas prezentów i miłych chwil spędzonych w gronie tych, którzy są dla nas najważniejsi. Już dziś zadzwoń i umów się sam (lub umów mężczyznę, który jest Ci bliski) na zabiegi, które wydobędą hipnotyzujący urok męskiej skóry. Polecamy też zakup voucherów na zabiegi w naszej Klinice w ramach prezentu pod choinkę :-).


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.