Zadzwoń do nas

Blog

Co warto wiedzieć o zabiegach z kwasem hialuronowym ?
05.02.2020

Czy wiesz jak należy postępować przed i po zabiegach z wykorzystaniem kwasu hialuronowego  ?


Zabiegi polegające na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego cieszą się dużą popularnością wśród osób odwiedzających gabinety medycyny estetycznej . Trudno się dziwić – substancja ta naturalnie występuje w naszym organizmie , jest bezpieczna i w krótkim czasie umożliwia zniwelowanie oznak starzenia się skóry .

Zastosowania kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej

Kwas hialuronowy odpowiedzialny jest za wiązanie wody w skórze właściwej . Jego ilość w naszym ciele zmniejsza się wraz z upływem lat . Przyczynia się to do stopniowej utraty jędrności i pojawiania się zmarszczek . Z tego względu substancję tę wykorzystuje się podczas wykonywania zabiegów mających na celu poprawę elastyczności skóry i zwiększenie poziomu jej nawilżenia .

Kwas hialuronowy pomaga m.in. w usunięciu zmarszczek zlokalizowanych w okolicy czoła oraz ust . Oprócz tego , stosuje się go do wypełniania bruzd nosowo – wargowych , doliny łez i linii marionetki . Substancja ta podawana jest również podczas zabiegu powiększania ust .

Zalecenia przed zabiegami z kwasem hialuronowym

Przed zabiegami polegającymi na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego należy stosować się do kilku zaleceń . Przez około tydzień przed podaniem substancji nie powinno się przyjmować leków wydłużających czas krzepnięcia krwi ( m.in. Aspiryny ) . W dniu , kiedy będzie wykonywany zabieg , należy unikać znacznych zmian temperatury – niewskazane jest korzystanie z solarium oraz sauny .

Oprócz tego , nie można spożywać alkoholu . Osoby , które planują powiększenie ust i mają problem z nawracającą opryszczką , powinny przyjmować preparat przeciwwirusowy przez 2 – 3 dni przed i 2 – 3 dni po zabiegu .

Zalecenia po zabiegach z kwasem hialuronowym

Bezpośrednio po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego można wrócić do swoich codziennych obowiązków . Należy przy tym pamiętać o kilku ważnych zaleceniach . Przez około 3 – 4 dni po zabiegu powinno się unikać dużego wysiłku fizycznego , np. ćwiczeń na siłowni . Poza tym bardzo istotne jest utrzymywanie miejsca , w które została zaaplikowana substancja , w czystości .

 Przez około dwa tygodnie po zabiegu powinno się unikać dużych zmian temperatury otoczenia . Oznacza to , że niewskazane jest korzystanie z sauny i solarium . Nie należy także przez długi czas przebywać na słońcu ( opalać się ) ani na mrozie .

Warto pamiętać również o tym , że przez około miesiąc po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego nie można wykonywać zabiegów z wykorzystaniem lasera w miejscu , gdzie została zaaplikowana substancja . Niewskazane jest również poddawanie się zabiegom polegającym na złuszczaniu / ścieraniu naskórka ( np. peelingom czy mikrodermabrazji ) .

Dokładne zalecenia dotyczące postępowania przed oraz po wykonaniu zabiegów przedstawiane są przez lekarza medycyny estetycznej . W razie jakichkolwiek wątpliwości warto porozmawiać ze specjalistą i uzyskać wszelkie niezbędne informacje .

Masz pytanie  ?  Chcesz umówić wizytę  ? 


Zadzwoń +48 888 264 686 albo napisz : biuro@lenartowiczclinic.pl
< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.