Blog

Zabiegi z kwasem hialuronowym – jak postępować przed i po ich wykonaniu?
05.02.2020

Zabiegi polegające na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego cieszą się dużą popularnością wśród osób odwiedzających gabinety medycyny estetycznej. Trudno się dziwić – substancja ta naturalnie występuje w naszym organizmie, jest bezpieczna i w krótkim czasie umożliwia zniwelowanie oznak starzenia się skóry. Dziś wyjaśniamy, jak należy postępować przed i po zabiegach z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.


Zastosowania kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej

Kwas hialuronowy odpowiedzialny jest za wiązanie wody w skórze właściwej. Jego ilość w naszym ciele zmniejsza się wraz z upływem lat. Przyczynia się to do stopniowej utraty jędrności i pojawiania się zmarszczek. Z tego względu substancję tę wykorzystuje się podczas wykonywania zabiegów mających na celu poprawę elastyczności skóry i zwiększenie poziomu jej nawilżenia. Kwas hialuronowy pomaga m.in. w usunięciu zmarszczek zlokalizowanych w okolicy czoła oraz ust. Oprócz tego, stosuje się go do wypełniania bruzd nosowo – wargowych, doliny łez i linii marionetki. Substancja ta podawana jest również podczas zabiegu powiększania ust.

Zalecenia przed zabiegami z kwasem hialuronowym

Przed zabiegami polegającymi na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego należy stosować się do kilku zaleceń. Przez około tydzień przed podaniem substancji nie powinno się przyjmować leków wydłużających czas krzepnięcia krwi (m.in. Aspiryny). W dniu, kiedy będzie wykonywany zabieg, należy unikać znacznych zmian temperatury – niewskazane jest korzystanie z solarium oraz sauny. Oprócz tego, nie można spożywać alkoholu. Osoby, które planują powiększenie ust i mają problem z nawracającą opryszczką, powinny przyjmować preparat przeciwwirusowy przez 2 – 3 dni przed i 2 – 3 dni po zabiegu.

Zalecenia po zabiegach z kwasem hialuronowym

Bezpośrednio po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego można wrócić do swoich codziennych obowiązków. Należy przy tym pamiętać o kilku ważnych zaleceniach. Przez około 3 – 4 dni po zabiegu powinno się unikać dużego wysiłku fizycznego, np. ćwiczeń na siłowni. Poza tym bardzo istotne jest utrzymywanie miejsca, w które została zaaplikowana substancja, w czystości. Należy zatem wystrzegać się jego dotykania oraz nakładania kosmetyków kolorowych. Przez około dwa tygodnie po zabiegu powinno się unikać dużych zmian temperatury otoczenia. Oznacza to, że niewskazane jest korzystanie z sauny i solarium. Nie należy także przez długi czas przebywać na słońcu (opalać się) ani na mrozie. Warto pamiętać również o tym, że przez około miesiąc po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego nie można wykonywać zabiegów z wykorzystaniem lasera w miejscu, gdzie została zaaplikowana substancja. Niewskazane jest również poddawanie się zabiegom polegającym na złuszczaniu / ścieraniu naskórka (np. peelingom czy mikrodermabrazji).

Dokładne zalecenia dotyczące postępowania przed oraz po wykonaniu zabiegów przedstawiane są przez lekarza medycyny estetycznej. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto porozmawiać ze specjalistą i uzyskać wszelkie niezbędne informacje.


< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.