Blog

Peelingi w pytaniach i odpowiedziach
27.02.2020

Peelingi mają bardzo szeroki zakres zastosowań. Wykorzystuje się je m.in. w celu oczyszczenia skóry oraz usunięcia przebarwień. Z tego względu cieszą się one dużą popularnością wśród pacjentów chętnie korzystających z zabiegów medycyny estetycznej. Dziś odpowiadam na najczęściej pojawiające pytania na temat peelingów.


Peelingi medyczne – co to takiego?

Mianem peelingów medycznych określa się zabiegi medycyny estetycznej mające na celu poprawę kondycji cery poprzez złuszczanie warstw naskórka. Wyróżniamy peelingi powierzchowne (działające jedynie w obrębie naskórka), średnio głębokie (działające w obrębie naskórka oraz górnej warstwy skóry), a także głębokie (działające również w obrębie głębszych warstwach skóry).

W jakich przypadkach wskazane jest wykonanie peelingu?

Peeling medyczny warto wykonywać jako uzupełnienie leczenia trądziku. Pomaga on także w walce z suchą, zrogowaciałą skórą i rozszerzonymi porami. Zabieg wskazany jest w przypadku osób borykających się z przebarwieniami i bliznami po wypryskach. Stosuje się go również w celach odmładzających, ponieważ przywraca skórze jędrność oraz niweluje zmarszczki. Po peelingu cera staje się wygładzona, a jej koloryt ujednolicony.

W jaki sposób wykonuje się peeling medyczny?

Przed zabiegiem niezbędne jest usunięcie ze skóry wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, m.in. w postaci kosmetyków kolorowych. Następnie cerę należy odtłuścić, używając do tego specjalnego preparatu. Później aplikuje się substancję aktywną, dopasowaną do potrzeb danego pacjenta oraz stanu jego skóry. Kolejny krok to zmycie produktu albo jego neutralizacja. Potem nakłada się preparat regeneracyjny, który łagodzi podrażnienia i mocno nawilża cerę.

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Wśród zabiegów wykonywanych w Lenartowicz Clinic znajduje się również peeling kawitacyjny. Jego pierwszy krok to zwilżenie oczyszczonej cery. Następnie wykorzystuje się urządzenie emitujące fale ultradźwiękowe. Pod ich wpływem dochodzi do gwałtownego pękania mikroskopijnych pęcherzyków znajdujących się na skórze. Powoduje to rozpad komórek naskórka. Po wykonaniu zabiegu, na twarz aplikuje się specjalny, nawilżający produkt oraz krem.

Kiedy warto zdecydować się na peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny warto wykonywać w celu dokładnego oczyszczenia skóry, ponieważ pomaga on w pozbyciu się martwego naskórka i wągrów. Zabieg wykorzystuje się również jako wsparcie leczenia trądziku. Jego kolejne zastosowanie to rozjaśnianie różnego rodzaju przebarwień, zmniejszanie widoczności blizn oraz redukcja ilości wydzielanego sebum. Peeling przyda się także osobom, których cera jest ziemista i występują na niej drobne zmarszczki.


< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.