Blog

Miękki lifting – przyjrzyj mu się bliżej
20.09.2019

Twoja skóra jest wiotka i zaczęła opadać? Utraciła swą młodzieńczą jędrność, sprężystość i elastyczność oraz pokrywają ją zmarszczki? Nie martw się! Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i oferowany przez nią zabieg miękkiego liftingu, który opóźnia procesy starzenia się skóry, przywracając jej młody i piękny wygląd.


Miękki lifting – by opóźnić procesy starzenia się skóry
Z wiekiem skóra traci młodzieńczą jędrność i elastyczność, w efekcie staje się wiotka i zaczyna opadać. Utracie ulega owal twarzy, pojawiają się wklęśnięcia, zagłębienia i zwiotczenia, przez co twarz cały czas wygląda na smutną i zmęczoną. Zabieg miękkiego liftingu to remedium na powyższe problemy estetyczne, który w skuteczny i w pełni naturalny sposób hamuje i odwraca procesy starzenia się skóry.
Miękki lifting to popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej będący doskonałą alternatywą dla tradycyjnego liftingu. Określa się go też mianem soft liftingu ‒  nieinwazyjnego, w pełni bezpiecznego i komfortowego dla Pacjenta zabiegu, przeprowadzanego przy użyciu preparatu z kwasem hialuronowym. Jego celem jest przywrócenie właściwych proporcji i symetrii twarzy, a także zminimalizowanie efektów starzenia się skóry. Miękki lifting działa w dwojaki sposób. Z jednej strony poprawia owal twarzy, redukuje zmarszczki, ujędrnia i napina skórę, z drugiej natomiast – doskonale ją odżywia i nawilża. I co najistotniejsze z punktu widzenia Pacjenta, soft lifting umożliwia poprawę wyglądu całej w twarzy w trakcie jednego zabiegu. W rezultacie już po jednej sesji zabiegowej zmarszczki i fałdy skórne zostają zredukowane, policzki podniesione, usta wymodelowane, owal twarzy ulega poprawie, a skóra staje się jędrna i sprężysta.
 

Na czym polega zabieg miękkiego liftingu?
Miękki lifting polega na linijnym podawaniu kwasu hialuronowego. W tym celu wykorzystuje się tępo zakończoną, miękką kaniulę, dobieraną w zależności od rodzaju i kondycji skóry, a także gęstości preparatu wypełniającego. Kwas hialuronowy podaje się wzdłuż linii brody, żuchwy oraz wzdłuż policzków i przy granicy z uchem. Aplikowanie kwasu hialuronowego kaniulą minimalizuje ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i daje naturalny efekt korekcji owalu twarzy.
Wstrzyknięty podskórnie lub śródskórnie kwas hialuronowy tworzy swoistego rodzaju rusztowanie, które pozwala modelować owal twarz, zapobiega powstawaniu zmarszczek, a jednocześnie doskonale nawilża, odżywia i rewitalizuje skórę. Zabieg miękkiego liftingu nie wymaga podawania znieczulenia, ponieważ jest bezbolesny i całkowicie komfortowy dla Pacjenta. Jego niewątpliwą zaletą jest również brak rekonwalescencji, co oznacza, że bezpośrednio po przeprowadzeniu miękkiego liftingu można powrócić do normalnej, codziennej aktywności.
 

Efekty miękkiego liftingu
Podciągnięcie owalu twarzy, spłycenie bruzd nosowo-wargowych, uniesienie łuków brwiowych i policzków, dokonanie korekty nosa i ust, a także zredukowanie zmarszczek na czole i wokół oczu to efekty, które można osiągnąć dzięki metodzie miękkiego liftingu. Rezultatem tego zabiegu jest również nawilżenie i wyraźne odmłodzenie skóry twarzy.
Pierwsze efekty liftingu można zaobserwować od razu po przeprowadzonym zabiegu, jednak pełne rezultaty uwidaczniają się po kilku dniach, kiedy kwas hialuronowy dobrze zwiąże wodę i odpowiednio ułoży się w tkankach. Rezultaty, w zależności od indywidualnych preferencji Pacjenta, takich jak wiek czy styl życia, utrzymują się od 12 do 24 miesięcy.
Zabieg miękkiego liftingu sprawi, że Twoja twarz będzie wyglądała młodo, pięknie i zdrowo!

Masz zapytanie ? Chcesz umówić się na konsultację ?
Zadzwoń + 48 888 264 686 albo napisz:  biuro@lenartowiczclinic.pl

 

 


< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.