Blog

Mezoterapia
29.05.2019

Chcesz opóźnić procesy starzenia się skóry lub pozbyć się niedoskonałości skórnych ? A może Twoim problemem jest nadmierne wypadanie włosów? Jeśli tak – mezoterapia jest właśnie dla Ciebie!


Mezoterapia igłowa to metoda, którą wykorzystuje się zarówno w profilaktyce przeciwstarzeniowej, jak i w procesach leczniczych. Polega ona na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsce problemu niewielkich ilości substancji aktywnych. Mezoterapię przeprowadza się po to, by odwrócić lub zahamować wiele występujących na skórze niedoskonałości. Jest to zabieg wykonywany w celu opóźnienia procesów starzenia się skóry oraz zredukowania już powstałych zmarszczek. Jednak to nie jedyne zastosowanie mezoterapii. Dzięki tej metodzie zabiegowej możliwe jest również zredukowanie cellulitu, blizn, a także rozstępów. Oprócz tego, dzięki mezoterapii możliwe jest powstrzymanie wypadania włosów. Na skutek wstrzykiwania substancji aktywnych pod skórę, cebulki włosowe ulegają wzmocnieniu.

Mezoterapia igłowa – jak przebiega zabieg?

Zabieg mezoterapii igłowej przeprowadza się przy użyciu bardzo cienkiej igły. Za pomocą nakłuć, które wykonuje się śródskórnie lub podskórnie wprowadza się, w zależności od konkretnego problemu i obszaru poddanego zabiegowi, odpowiednio dobrane mieszanki substancji leczniczych, regenerujących i odżywczych. W celu pozbycia się zmarszczek, uzyskania jędrnej i napiętej skóry, zwykle wykonuje się zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego, peptydów oraz rozmaitych witamin i minerałów. Do walki z celullitem najczęściej wykorzystuje się związki fosfatydylocholiny. Z kolei celem wyeliminowania nadmiernego wypadania włosów stosuje się rozmaite koktajle witaminowe, a także osocze bogatopłytkowe.

Mezoterapia jest zabiegiem bezpiecznym, małoinwazyjnym i łatwym do wykonania. Nakłucia nie są zbyt bolesne, jednak jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, możliwe jest zastosowanie kremu znieczulającego. Po wykonanej mezoterapii na skórze mogą pojawić się niewielkie ślady,które w zależności od rodzaju zastosowanego preparatu, mogą utrzymywać się od 24 do 72 godzin.

Mezoterapia igłowa i jej efekty

Mezoterapia igłowa przyczynia się do poprawy metabolizmu komórek skóry oraz mikrokrążenia. To zabieg gwarantujący należyte odżywienie skóry. W efekcie tej metody zabiegowej dochodzi do stymulowania regeneracji tkanek i skrócenia włókien elastynowych i kolagenowych. Pierwsze efekty mezoterapii w postaci wzrostu jędrności, elastyczności i rozświetlenia skóry czy redukcji blizn i rozstępów, widoczne są natychmiast po zabiegu. Niemniej jednak właściwe rezultaty można zaobserwować po upływie około 2 miesięcy od jego wykonania, kiedy to zakończeniu ulegnie proces regeneracji i naprawy tkanek polegający na tworzeniu przez fibroblasty nowych włókien kolagenowych. Mezoterapię igłową zwykle przeprowadza się w serii 3-6 zabiegów. Jednak, w celu podtrzymania jej efektów, zaleca się wykonanie jednego zabiegu raz na pół roku.

Jeśli chcesz ujędrnić, uelastycznić i odmłodzić swoją skórę lub pozbyć się niedoskonałości w postaci rozstępów, blizn czy cellulitu, to nie zwlekaj dłużej, tylko już dziś zapisz się na zabieg mezoterapii igłowej.

Masz zapytanie ? Chcesz umówić się na konsultację ?
Zadzwoń + 48 888 264 686 albo napisz:  biuro@lenartowiczclinic.pl


< Powrót do listy
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.